SOS dla autobusowych przewozów dalekobieżnych: Warszawa, Łódź, Kraków!!!

SOS dla autobusowych przewozów dalekobieżnych: Warszawa, Łódź, Kraków!!!
Te autobusy mogą być w każdej chwili zawieszone przez przewoźników. Nie mają gdzie parkować po przyjeździe z trasy, nie mają skąd odjeżdżać na trasę, nie mają gdzie nawracać. Zaspy śniegu jakie zalegają obok dworca przy ul. Ebersa w Krynicy-Zdroju uniemożliwiają kierowcom autokarów jakiekolwiek manewry cofania i nawracania, przyjeżdżając w to miejsce tracą nerwy i siły.

Już pisałem o tym jak kierowca dużego autobusu Szwagropol relacji Krynica-Kraków wyjeżdżał z dworca cofając tyłem przez całą ulicę Ebersa, a nie jest ona taka krótka, do takiego kaskaderskiego manewru.

Dzisiaj znowu duży autobus stanął w zaspach przy manewrze zakręcania i tak stał a zdenerwowany kierowca rozkładał ręce. Zapytałem co się dzieje? Proszę Pana, odpowiedział, połamie resory i spale sprzęgło.

Inny kierowca dużego autokaru Polonus relacji Krynica-Warszawa zaparkował go przed wjazdem na postój taksówek. Zapytałem dlaczego tutaj stoi, odpowiedział, nie mam gdzie stanąć ani gdzie nakręcić, to jest bardzo duży autobus, potrzebuje dużo miejsca na zakręcenie, w takich zaspach ja nie wykonam takiego manewru i uszkodzę bardzo drogi wóz.

Kierowcy nie będą przyjeżdżać na dworzec, i w ogóle do Krynicy jeżeli nie będzie odpowiednich warunków na przyjęcie autobusów.

Również droga do postoju taksówek na dworcu nie jest odśnieżana, próbowałem przejechać swoim samochodem obok taksówek, nie dałem rady, musiałem go wycofać przy ślizganiu kół w zwałach śniegu.

Jak mają wsiadać i wysiadać pasażerowie, czy do autobusu, czy do taksówki? Ile jeszcze razy trzeba monitować o tym, że sytuacja w tym rejonie wzywa SOS. To naprawdę nie przelewki. To bardzo poważna sytuacja, która wymaga włączenia do grafiku ten rejon do zimowego utrzymania. Kierowcy pługów wykonują polecenia przełożonych, a ci z kolei wykonują dyrektywy, pytam kogo? Czy nad tą sytuacją ktokolwiek czuwa?

Andrzej Gulewicz  MTV 24
Fot.aut.
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica