Świętowali Światowy Dzień Inwalidy i Seniora.

Świętowali Światowy Dzień Inwalidy i Seniora.
W sali balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy – Zdroju obchodzono wczoraj (8 czerwca) Światowy Dzień Inwalidy i Seniora. Uroczystość zgromadziła licznych mieszkańców uzdrowiska.
 
To już kolejny raz, gdy w Krynicy – Zdroju obchodzono Światowy Dzień Inwalidy i Seniora. Na wstępie sprawozdanie z rocznej działalności krynickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów złożyła prezes Rozalia Jarząbek, która mówiła m.in.: o wycieczce seniorów do Zakopanego, występach artystycznych, spotkaniach z młodzieżą ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju oraz pomocy niesionej potrzebującym z terenu Miasta i Gminy.
   Następnie głos zabrał burmistrz Dariusz Reśko, który powiedział - „Krynicki Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zrzesza znaczącą liczbę mieszkańców naszego uzdrowiska. Wasze spotkania są bardzo ważne, ale ważna jest też pomoc, jaką niesiecie potrzebującym. Bardzo się cieszę, że udało się wprowadzić tradycję spotkań, budowaną przez seniorów wspólnie z młodym pokoleniem, które przygotowało występy artystyczne. Jesteście Państwo ogromną wartością tego miasta. Za to, że przyczyniacie się do jego rozwoju chciałbym Wam serdecznie podziękować”. Burmistrz wspomniał też o aktywności krynickich seniorów, uczestniczących licznie w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Życzenia uśmiechu, pogody ducha oraz zdrowia wszystkim seniorom złożyła przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Półchłopek.
   W części artystycznej wystąpili: Zespół Wokalny Kryniccy Seniorzy, działający pod kierunkiem Krystyny Rozalii Jarząbek, wychowanek Środowiskowego Domu Samopomocy oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Nowym Sączu.
    Uroczystości dopełnił wykład Jacka Nowaka z Pasieki Barć w Kamiannej, który opowiadał o zdrowotnych walorach miodu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek.
Obchody Światowego Dnia Inwalidów i Seniora zorganizował krynicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

(MK). fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica