Świętowano 94. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920.

Świętowano 94. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920.
Msza święta w Parafii Matki Bożej Niepokalanej rozpoczęła uroczyste obchody 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego. Następnie delegacje złożyły kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, pod pomnikiem Powstańców z 1830 i 1863 roku.

Uczestnicy uroczystości przeszli na Cmentarz Komunalny. Tutaj, parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu, Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, służb mundurowych, szkół oraz organizacji młodzieżowych złożyli wieńce i wiązanki kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, pod Pomnikiem Powstańców z 1830 i 1863 roku. - "Każdy naród ma w swojej historii takie wydarzenia i chwile, do których chce powracać, szukać w nich wzmocnienia i siły, ale także chce odnaleźć w nich odniesienie do czasów współczesnych". - mówił prezydent Ryszard Nowak. - "Sięgając do nich chcemy porównać te wartości, które były solą narodu kiedyś, do tego co przeżywamy dzisiaj. Z pewnością do takich wydarzeń należy Bitwa Warszawska sprzed 94 lat, stoczona między 13 a 25 sierpnia 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej".
   Zakończenie oficjalnej części obchodów 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 i Święta Wojska Polskiego, odbyło się pod tablicą Józefa Piłsudskiego. Wiązankę melodii patriotycznych wykonała Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.

Oprac. Małgorzata Kareńska fot. UM Nowy Sącz.Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Nowy Sacz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica