Szpital im. Józefa Dietla otrzyma pracownię komputerową

Szpital im. Józefa Dietla otrzyma pracownię komputerową
W sierpniu krynicki Szpital Powiatowy im. dr. J. Dietla otrzyma tomograf komputerowy. Przyspieszy to diagnostykę chorych i pozwoli na bezzwłoczne podjęcie leczenia. Obecnie pacjenci dowożeni są na badania tomograficzne do Nowego Sącza.

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto postępowanie w sprawie dzierżawy pomieszczeń pod pracownie tomografii komputerowej, a także świadczenie usług w tym zakresie przez firmę Diagnostyka Obrazowa Bielecki i Guz. - Teraz pozostało tylko podpisanie umowy z firmą zewnętrzną na instalację i obsługę tomografu. Od 1 sierpnia pracownia tomografii komputerowej będzie funkcjonowała w szpitalu, co przyspieszy diagnostykę pacjentów i pozwoli na bezzwłoczne podjęcie leczenia. - mówi Sławomir Kmak, dyrektor lecznicy. W ubiegłorocznym wywiadzie, szef szpitala poinformował nas, że wyodrębnione zostały pomieszczenia przeznaczone na pracownię tomograficzną. Dyrektor powiedział wtedy - To, co obecnie się w nich znajduje zostanie przeniesione w inne miejsce. Chcemy ograniczyć powierzchnię, jaką zajmuje kuchnia szpitalna, która zostanie zmodernizowana. Pomieszczenia uwolnione przez kuchnię chcemy wyremontować i przenieść tam szatnię dla pracowników. Natomiast w szatni chcemy zainstalować pracownię tomografii komputerowej. Jest ona niezbędna ze względu na poprawę jakości leczenia, ale i kosztów jakie szpital ponosi”. 
    Sławomir Kmak szacuje, że w ciągu 4 - 5 lat szpital jest w stanie zaoszczędzić całą kwotę, którą wyda na remont. Poza tym lecznica zyska możliwość realizowania zupełnie inaczej wycenianych procedur medycznych.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, Powiat Nowy Sacz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica