Tęgoborze. Zderzenie karetki pogotowia z kursowym busem.

Tęgoborze. Zderzenie karetki pogotowia z kursowym busem.
W miejscowości Tęgoborze (gmina Łososina Dolna) 21 sierpnia  doszło do czołowego zderzenia pogotowia i busa relacji Zawadka - Nowy Sącz. Obrażenia kierowcy karetki są poważne. 

Miejsce (droga krajowa nr 75), w którym doszło do wypadku przez ponad 1.5 godziny było nieprzejezdne.  - Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wyprzedzania przez kierującego karetką pogotowia, która miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, doszło do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka busem. W skutek zderzenia, czterech pasażerów tegoż pojazdu oraz kierowca zostali przewiezieni do szpitali w Sączu i Limanowej. Do lecznicy trafiła też załoga karetki (2 osoby) oraz jej kierowca. – informuje Aneta Bierut z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
  Przewożona karetką pogotowia 26-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Łącznie hospitalizowano 8 osób. Na miejscu wypadku pracowali policjanci. Utrudnienia na trasie trwały ok. 1,5 godziny.

(MK) fot. PJSP Nowy Sącz

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica