Trwa wielkie otwarcie ośrodka turystycznego PKL na Górze Parkowej

Trwa wielkie otwarcie ośrodka turystycznego PKL na Górze Parkowej
Jubileuszowy tort, piękne damy czy dostojni panowie - trwa wielkie otwarcie zmodernizowanego ośrodka Polskich Kolei Linowych na Górze Parkowej, która olśniewa historią i zachwyca nowoczesnością. Przez cały weekend na turystów czekają retro atrakcje i wspaniała zabawa. Podróż na Górę Parkową historycznym wagonem to magiczny sposób, by przenieść się w czasie aż do lat 30. XX wieku.

Goście odwiedzający ośrodek turystyczny Polskich Kolei Linowych na Górze Parkowej przez cały weekend mogą wziąć udział w wielkim otwarciu, podczas którego nie zabraknie specjalnie przygotowanych na tę okazję retro atrakcji. Odwiedzający Górę Parkową mogą uczestniczyć w wydarzeniach, które odbywają się 20 i 21 maja przy budynku górnej stacji kolei linowo-terenowej PKL.

- To historyczna chwila i pierwszy wspólny przejazd odrestaurowanym wagonem kolei linowo-terenowej na Górę Parkową. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla wszystkich odwiedzających nasz ośrodek i w trakcie całego weekendu chcemy je zaprezentować turystom oraz opowiedzieć o zrealizowanej modernizacji, a także o tym dlaczego Góra Parkowa olśniewa historią - mówił podczas pierwszego dnia otwarcia Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.

Podczas uroczystego otwarcia na gości – którzy w sobotę jako pierwsi dotarli na wzniesienie – czekał uroczysty i jubileuszowy tort. W trakcie całego weekendu wielkiego otwarcia turyści odwiedzający ośrodek mogą skosztować dań i wziąć udział w degustacji potraw z lat 30. XX wieku w pięknych aranżacjach wnętrz Parkowej Restauracji, która nawiązuje do eleganckiego stylu art dece. Wzniesienie jeszcze bardziej zachwyca stylem retro i przenosi w sentymentalną podróż, zwłaszcza że na Górze Parkowej spotkać można damy oraz szykownych panów w modnej stylizacji retro, którzy chętnie opowiadają o historii tego niezwykłego miejscu, zrealizowanej modernizacji.

Goście przez cały weekend będą mogli posłuchać występów znakomitych artystów, którzy prezentują utwory z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth.

Góra Parkowa oraz Krynica-Zdrój od zawsze uznawane były za bardzo prestiżowe miejsca, cieszące się ogromną popularnością.

- Krynica Zdrój to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. To tutaj pod Górą Parkową ma swoje źródło większość cenionych krynickich wód mineralnych. To właśnie to miasto było jedną z kolebek polskich sportów zimowych. To do Krynicy zjeżdżały osobistości z pierwszych stron gazet. To w końcu tutaj od 1937 roku kolej linowo-terenowa wyjeżdża na szczyt Góry Parkowej w sercu Parku Zdrojowego, niezwykłego miejsca, w którym ponad dwa wieki temu posadzono ponad 200 gatunków drzew z całego świata. Historyczny wymiar kolei na Górę Parkową był powodem, by przeprowadzić modernizację ośrodka i zaprezentować na nowo to niesamowite miejsce wszystkim turystom odwiedzającym Krynicę-Zdrój. Wszystkie obiekty zarówno w stacji dolnej i górnej jak również same wagony kolei zostały odrestaurowane pod czujnym okiem konserwatora zabytków, tak by zachować klimat i styl dwudziestolecia międzywojennego – mówi Andrzej Moskal, dyrektor marketingu PKL.

Turyści podczas otwarcia poznają jeszcze bardziej dzieje Góry Parkowej i Krynicy-Zdrój, ale nie tylko, bo jednym z głównych programów otwarcia jest retro rozrywka. Goście będą mogli posłuchać, jak w ubiegłym wieku spędzano swój wolny czas.

Miłośnicy jednośladów wezmą udział w pokazie rowerów retro oraz poznają ich historię. który odbędzie się na dziedzińcu przy wystawie „Wehikuł czasu”. Na Górze Parkowej przez cały weekend będzie również modnie i wygodnie – uczestnicy wydarzenia wezmą udział w pokazie mody retro, która królowała na salonach i nie tylko… dowiedzą się także, jak wyglądały najpopularniejsze stroje sportowe.

Emocji na Górze Parkowej nie zabraknie do samego wieczora. Uczestnicy wielkiego otwarcia wezmą udział w niezapomnianym pokazie tango, a także sami pod okiem profesjonalnych tancerzy spróbują swoich sił w tym tańcu. Ale tango show to tylko przedsmak tanecznej zabawy, wieczorem na wszystkich turystów czeka retro potańcówka, którą poprowadzi wodzirej.

Wielkie otwarcie ośrodka na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój trwa przez cały weekend. Osoby, które w sobotę nie będą mogły uczestniczyć w atrakcjach zorganizowanych przez Polskie Koleje Linowe zachęcamy do odwiedzenia ośrodka turystycznego w niedzielę.

Zapraszamy do odwiedzenia Krynicy-Zdrój i Góry Parkowej. Bilety na weekend wielkiego otwarcia można zakupić w sklepie internetowym PKL, w biletomatach i kasach w ośrodku. Aktualne godziny otwarcia dostępne są na stronie internetowej PKL.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica