Umowa ws. poprawy powietrza w Krynicy.

Umowa ws. poprawy powietrza w Krynicy.
Gmina Krynica – Zdrój podpisała porozumienie z PGNiG dotyczące współpracy ws. poprawy jakości powietrza. Umowa ma na celu ułatwienie mieszkańcom wymiany pieców z tradycyjnych, opalanych paliwem stałym, na nowoczesne kotły zasilane ekologicznym paliwem: gazem ziemnym.
 
Porozumienie w Urzędzie Miejskim podpisali 4 września Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy - Zdroju i Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny. - „Jakość powietrza w Krynicy-Zdroju jest bardzo dobra, należy zabiegać o to, aby ta jakość powietrza była jeszcze wyższa i spełniała standardy gminy uzdrowiskowej. Porozumienie jest kolejnym krokiem mającym na celu poprawę jakości powietrza w naszym otoczeniu. – mówi włodarz uzdrowiska. - Znaczenie tych przedsięwzięć trudno przecenić, bo każda z takich inicjatyw przekłada się na to, co dla nas wszystkich najcenniejsze: zdrowie. Jesteśmy zaszczyceni mając okazję do wsparcia bardzo poważnego partnera, jakim jest PGNiG”
    Gmina wraz z PGNiG, będą prowadzić działania informacyjne i edukacyjne zachęcające mieszkańców i przedsiębiorców do wymiany pieców. Gazowa spółka zapewni wsparcie merytoryczne i doradcze, pomoc w wypełnianiu dokumentów oraz w przygotowywaniu wniosków o pozyskiwanie środków na dotacje celowe dostępne w ramach dofinansowań kosztów inwestycji, związanych z ograniczeniem niskiej emisji. Spółka ułatwi też kontakt i współpracę z jej partnerem technicznym na preferencyjnych warunkach. - „PGNiG bardzo zależy na poprawie stanu jakości powietrza w Polsce, ponieważ problem jest ciągle groźny dla zdrowia milionów osób, a zimą dotyczy nie tylko największych miast” – mówi prezes Mucha. „Koszty modernizacji ogrzewania warto przeliczyć już teraz, ponieważ proces inwestycyjny potrwa kilka miesięcy” – dodaje prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Oprac. (MK) fot. UM K- Z
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica