Uroczyste ślubowanie Burmistrza oraz Radnych na I Sesji Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju

Uroczyste ślubowanie  Burmistrza oraz  Radnych na I Sesji Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju
Po otrzymaniu zaświadczeń o wyborze na Radnego oraz zaświadczenia o wyborze na Burmistrza Krynicy-Zdroju od Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej Kazimierza Sali w dniu 22 listopada na I Sesji Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju Nowy Burmistrz Piotr Ryba oraz 15-tu nowych radnych złożyli ślubowanie na rozpoczynającą się 5-cio letnią kadencję 2018-2023.

     W trakcie uroczystej Sesji podczas tajnego głosowania radni dokonali wyboru przewodniczącej Rady Miasta oraz dwóch V-ce Przewodniczących. Na Przewodniczącą wybrano Irenę Weber Grelecką a  V-ce Przewodniczącymi zostali   Katarzyna Zygmunt i Bogdan Bębenek.

     Przewodnicząca Rady Miejskiej powiedziała – „Przyjechałam do Krynicy 25 lat temu. Bardzo podobało mi się to miasto, podoba mi się do tej pory. Leży mi na sercu bardzo wiele tutaj zmian i w ogóle………….".

Radnymi zostali:
Iwona Grzebyk-Dulak (366 głosów),
Maria Krzeszowska (151 głosów),
Irena Weber Grelecka (146 głosów),
Grzegorz Łaś (272 głosy),
Robert Kubiczek (208 głosów),
Grzegorz Szela (338 głosów),
Zygmunt Katarzyna (298 głosów),
Oleksy Beata (140 głosów),
Lelito Maria (126 głosów),
Bogdan Bębenek (168 głosów),
Michał Trojanowicz ( 300 głosów),
Małgorzata Król (285 głosów) ,
Marta Gałęziowska (146 głosów),
Danuta Świętek (217 głosów),
Urszula Prusak (184 głosów).

     Burmistrz Piotr Ryba złożył gratulacje wybranym radnym, podziękował za oddane głosy wyborcom. Podczas swojego expose zapowiedział przystąpienie do ciężkiej pracy, powiedział –
„Wiem jak duży mandat otrzymałem. Jest to dla mnie naprawdę powód do dumy i chwały i zrobię wszystko żeby nie zawieść Państwa nadziei, Państwa oczekiwań. Będę chciał zrobić wszystko by pełnić mandat w Urzędzie, by zawsze drzwi do mojego gabinetu były otwarte, a żeby wszelkie różne kłopoty, problemy, które są czymś normalnym a gdzie i stan techniczny różnych rzeczy jest nie taki, można było przyjść do mnie zgłosić. Naprawdę to co robiłem w Sp-ni Mieszkaniowej zamierzam tylko kontynuować, jeżeli chodzi o otwartość w stosunku do ludzi. Obecna kadencja jest kadencją 5-cio letnią, tak że czeka nas ciężka praca, mam nadzieję że będzie owocną. Liczę na dobrą współpracę. Nie będziemy tutaj robić żadnej polityki. Skupimy się na tym, żeby potrzeby mieszkańców jak najlepiej spełnić, żeby nasza Gmina zyskiwała na atrakcyjności. Program, który przygotowaliśmy w kampanii wyborczej , mam głębokie przekonanie, że w przynajmniej dużej części uda się go nam zrealizować. Tak, że liczę tutaj na współpracę Radnych, na współpracę mieszkańców, współpracę Państwa. Wiele osób zna pewne sprawy lepiej ode mnie. Nie uważam się za żadnego "alfa omegę" czy tego typu rzeczy. Zawsze każda złożona sugestia czy uwaga będzie przemyślana, przeanalizowana. Jeżeli będzie dobra, to będziemy chcieli z niej skorzystać………………”

Andrzej Gulewicz   fot.aut

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica