Uwaga na fałszywych policjantów. Sądeccy seniorzy powiedzieli oszustom stanowcze NIE!

Uwaga na fałszywych policjantów. Sądeccy seniorzy powiedzieli oszustom stanowcze NIE!
W związku z tym, że sądecka Policja otrzymała dzisiaj kilka zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą „na policjanta”, funkcjonariusze apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie podczas prowadzenia rozmów telefonicznych z nieznajomymi.

Oszuści podający się za policjantów podjęli dziś próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów zamieszkujących Nowy Sącz. Dzwoniąc na numery telefonów stacjonarnych podczas rozmowy wmawiali starszym sądeczanom, że szajka przestępców, wykorzystując ich dane oraz podrobione dokumenty, będzie zaciągać kredyty na ich nazwiska. Proponowali również seniorom udział w policyjnej akcji, podczas której przestępcy mieli zostać zatrzymani. Na szczęście sądeccy seniorzy wykazali się czujnością, w porę przerywając rozmowę, dzięki czemu nie stracili swoich oszczędności.

Wyobraźnia oszustów nie zna granic, dlatego aby nie dać się nabrać fałszywemu funkcjonariuszowi pamiętaj, że:
• policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy!
• nigdy nie dzwonią do mieszkańców, by zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach!
• nigdy nie odbierają pieniędzy, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom czy przelewanie na konta bankowe!

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać w podobny sposób, podając się przez telefon za policjanta – natychmiast zakończmy rozmowę! Jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich albo zadzwońmy na numer alarmowy 112 (należy pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystanie z innego aparatu telefonicznego).


Andrzej Gulewicz MTV24

Źródło: Aneta Izworska
          Zespół ds. Komunikacji Społecznej
          Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica