W Krynicy-Zdroju otwarto Ogólnopolski Sezon Zimowy 2018/2019

W  Krynicy-Zdroju otwarto Ogólnopolski Sezon Zimowy 2018/2019
W Ośrodku Stacji Narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju otwarto Ogólnopolski Sezon Zimowy 2018/2019.

Na wydarzenie w dniu 14 grudnia zaprosili Województwo Małopolskie, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Ośrodek Stacji Narciarskiej Słotwiny Arena.
     Sezon 2018/2019 rozpoczęło seminarium, które otwarli Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda, Burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba, Członek Zarządu Ośrodka Stacji Narciarskiej Słotwiny Arena Maciej Szymański.
     Na otwarcie zaproszono wyjątkowego sportowca Andrzeja Bargiela, pochodzącego z Łętowni skialpinistę, który kilka miesięcy temu jako pierwszy człowiek na świecie dotarł na szczyt K2, po to aby zjechać z niego na nartach. Dlatego też został ambasadorem zimowej Małopolski.
    Narciarze mogli wypróbować nową sześcioosobową kolej oraz obejrzeć na szczycie stacji budowę pierwszej w Polsce drewnianej wieży widokowej w koronach drzew, która niebawem zostanie otwarta. Najmłodsi narciarze spotkali się na zimowym placu zabaw Kubuś-Ski z sympatycznym Inspektorem Wawelkiem, który wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczyli ich bezpiecznego poruszania się po stoku.
   O godzinie 16.00 Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oficjalnie otworzył Ogólnopolski Sezon Zimowy 2018/2019  a  następnie przecięto uroczyście wstęgę.

Ruszyły kolejne stacje narciarskie, jest ich obecnie ponad 60 z bardzo dobrze przygotowanymi stokami. Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego w Małopolsce jest cyklicznym wydarzeniem zainicjowanym w roku 2007 przez Małopolską Organizację Turystyczną. MOT jako organizator wydarzenia co roku zaprasza na otwarcie do innej stacji narciarskiej.

Andrzej Gulewicz fot.aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica