W przepięknym „Parku Przyjaźni” w Kaliszu miasto planuje kilka nowych inwestycji

W przepięknym "Parku Przyjaźni" w Kaliszu miasto planuje kilka nowych inwestycji
Park Przyjaźni jest jednym z kilku parków w Kaliszu i drugim najbardziej okazałym po Parku Miejskim. Mieści się pomiędzy ulicami: Polną, Skalmierzycką, Sułkowskiego i Szlakiem Bursztynowym i zajmuje teren ponad 11 ha.

Park powstał w latach 70-tych na miejscu po byłej cegielni „Czaszki”. Była ona jedną z sześciu powstałych na terenie miasta w okresie międzywojennym, by odbudować Kalisz po zniszczeniach I wojny.

Jest wspaniałym miejscem wypoczynku dla kaliszan i ma w sobie spory potencjał do rozwoju.

Przy głównym wejściu do parku, przy środkowym stawie będzie uruchomiona tężnia solankowa. Tak zadecydowali mieszkańcy w budżecie obywatelskim. To tylko jedna z inwestycji w tym rejonie, która uruchomi jeszcze następne zaplanowane. Miasto planuje odnowić zieleniec i wzbogacić go o nowe funkcjonalności.

Na terenie parku znajdują się dwa place zabaw, amfiteatr ze sceną, na której latem odbywają się liczne koncerty i festyny, boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, boisko do koszykówki, korty tenisowe, a także plac do ćwiczeń typu: „street workout” oraz zegar słoneczny.

Zieleń parku to drzewa takie jak: klony, lipy, jawory, kasztanowce, wierzby i kilka tysięcy krzewów, m. in. jaśminowce, tawuły, forsycje, irgi. Park dysponuje pięcioma zarybionymi stawami, które połączone są groblami i stylowymi mostkami. Można spotkać tu mnóstwo kaczek i głębi wygrzewających się na brzegach.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica