W ramach BO wygrał projekt „Otwarcie lata 2018 w Krynicy - Zdroju”.

W ramach BO wygrał projekt "Otwarcie lata 2018 w Krynicy - Zdroju".
 W roku 2018 w ramach Budżetu Obywatelskiego zostanie zrealizowane zadanie „Otwarcie lata 2018 w Krynicy-Zdroju”. Tak zadecydowali mieszkańcy uzdrowiska 493 głosami.
 
Podczas weekendu na przełomie czerwca i lipca 2018 roku, projekt zakłada realizację trzydniowego cyklu koncertów gwiazd sceny muzycznej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz i prezentacja wyrobów regionalnych. Zadanie ma na celu promocję Krynicy - Zdroju, uatrakcyjnienie czasu wolnego mieszkańców oraz pobytu gości i turystów oraz wzbogacenie kalendarza kulturalnego miasta. - 'Dziękuję kryniczanom za aktywność, zarówno tym, którzy zgłaszali własne propozycje zadań, jak też tym którzy uczestniczyli w głosowaniu – mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy - Zdroju. - Myślę, że po zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy uwierzyli, że z własnej inicjatywy mogą zmieniać swe otoczenie i realizować najatrakcyjniejsze pomysły, dlatego liczba złożonych projektów oraz osób głosujących niewiele odstaje od wyników z roku 2016. Jestem przekonany, że taka aktywność oraz umiejętność integrowania się i współpracy mieszkańców, przyniosą Krynicy korzyści.
       Mieszkańcy Krynicy po raz drugi partycypowali w wydatkowaniu pieniędzy z budżetu Gminy. W edycji na rok 2018 środki przeznaczone na ten cel wyniosły 250 000 zł.  Na drugim miejscu, z minimalnie niższym wynikiem, bo tylko 17 głosów mniej (476 głosy ważne), znalazł się ponownie zgłoszony przez mieszkańców Słotwin projekt „Choć, poćwicz i odpocznij nad potokiem”. W głosowaniu oddano 1782 głosy (ważnych1737).
   Liderzy obu projektów mocno zaangażowali się w promowanie swoich propozycji, demonstrując prawdziwą lekcję partycypacji społecznej. Należy tylko żałować, że kwota Budżetu Obywatelskiego nie może objąć obu projektów, które uzyskały tak duże wsparcie mieszkańców.
 
(MK). fot. ilustracyjne
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica