Warsztaty kreatywne dot. inwestycji dworcowej w Krakowie Swoszowicach

Warsztaty kreatywne dot. inwestycji dworcowej w Krakowie Swoszowicach
Wczoraj odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej modernizacji dworca Kraków Swoszowice. W spotkaniu zorganizowanym przez PKP S.A. we współpracy z Urzędem Miasta i Radą Dzielnicy wzięli udział m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych i mieszkańcy, w tym osoby niepełnosprawne. Każdy z obecnych miał szansę przedstawić swoje oczekiwania względem planowanej inwestycji.

Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani zarówno z zakresem inwestycji PKP S.A., jak i planami Miasta związanymi z budową węzła przesiadkowego. Następnie przeprowadzono badanie preferencji i dyskusję. Podczas warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy, w których dyskutowali o najważniejszych z ich punktu widzenia funkcjonalnościach na dworcu.

     Podczas wczorajszego spotkania zwracano uwagę przede wszystkim na kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na dworcu i przyległym terenie, a także na potrzeby osób starszych i podróżnych z małymi dziećmi. Wśród zgłaszanych propozycji od uczestników warsztatów można wskazać na pomysł utworzenia punktu z małą gastronomią w budynku dworca.

     Na zakończenie warsztatów każda z grup przedstawiła efekty swojej pracy, co pozwoliło zestawić i ocenić poszczególne pomysły. Udział w warsztatach przedstawicieli samorządu, jak i lokalnej społeczności stworzył szansę na wymianę bardzo różnych pomysłów i dyskusję o najbardziej potrzebnych funkcjonalnościach dworca.

     - Sporo ze zgłaszanych wczoraj pomysłów dotyczyło kwestii niezwiązanych bezpośrednio z inwestycją PKP S.A. Wszystkie te uwagi zostały jednak odnotowane przez przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa, obecnych podczas warsztatów – mówi Paweł Wróblewski z PKP S.A., moderujący wczorajsze spotkanie.

    Wczorajsze spotkanie rozpoczyna proces konsultowania z mieszkańcami planowanej inwestycji. Uczestnicy warsztatów otrzymają wkrótce możliwość dostępu do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi.


MTV 24

Źródło : Wydział Prasowy PKP Spółka Akcyjna
 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica