We wszechświecie jesteśmy tylko pyłkiem i mgiełką

We wszechświecie jesteśmy tylko pyłkiem i  mgiełką
W tak ważnych i szczególnych dniach, należałoby odwiedzić swoich najbliższych na cmentarzach. Przecież jeszcze nie tak dawno przebywali z nami, cieszyli się, radowali i smucili. Byliśmy razem na dobre i na złe. Niestety w różnych okolicznościach musieli odejść. To są nasi dziadkowie, rodzice, bracia i siostry, córki i synowie.  Czekają na nas a my nie możemy ich odwiedzić.

Słońce wstaje i zachodzi, chmury przewijają księżyc , czas pędzi jak szalony a my się starzejemy. Nie starzeją się tylko nasze wspomnienia. One są wciąż takie same. Wciąż widzimy i czujemy swoich bliskich. Przy wspomnieniach zawsze powracają wielki smutek i wielki żal. W tym momencie należałoby usiąść obok grobu, zaświecić znicze aby w wielkim skupieniu muc się pomodlić i porozmawiać .

Niestety nadeszły takie czasy, w których człowiek człowiekowi stawia barykady, zniewala go, zamyka w czterech ścianach i próbuje nad nim dominować. Sodoma gomora jak w przepowiedni. Już nie ma nic gorszego nad to co się obecnie dzieje.

A kim ty jesteś, że tak postępujesz ? Kim jesteście, że tak postępujecie ? Na pewno nie Bogiem , jeżeli już to szatanem, szatanami.  Tak samo odejdziesz, odejdziecie jak ci wszyscy, do których my teraz nie mamy dostępu. Może jeszcze dzisiaj, może jutro a może……. ?    Nie wiesz i nie będziesz wiedział bo nikt nie wie kiedy zakończy żywot na tej ziemi ! Jeszcze się taki nie urodził, który by znał swoją przyszłość !

Kosmos, wszechświat, ziemia, ludzkość. Kim jesteś, kim jesteście, że tak czynicie ? Wyrządzana non stop krzywda niebawem upomni się o sprawiedliwość !

Póki co musi nas zadowolić modlitwa z dala od cmentarzy z dala od miejsc, które do tej pory odwiedzaliśmy licznie.

*****
Uroczystość Wszystkich Świętych (łac. Sollemnitas Omnium Sanctorum) – w Kościele katolickim uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, obchodzona corocznie w dniu 1 listopada, połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W doktrynie Kościoła katolickiego jest wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości.

W dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, a także następnego dnia (Dzień Zaduszny, 2 listopada) Polacy zawsze odwiedzali cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. (Dzień Zaduszny, zwany też Zaduszkami, dla katolików łacińskich i wielu innych chrześcijan, to dzień modlitw za wszystkich wiernych zmarłych.)


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica