Weekend chłodny i deszczowy. GOPR apeluje o rozwagę.

Weekend chłodny i deszczowy. GOPR apeluje o rozwagę.
Weekend, 26 i 27 września będzie chłodny i pochmurny, a także deszczowy. Większość głównych szlaków turystycznych Beskidu Sądeckiego jest w dobrym stanie. Należy jednak pamiętać, że w czasie opadów i bezpośrednio po nich, mogą być one śliskie i błotniste.

Według  prognoz pogody, weekend 26 i 27 września będzie chłodny i deszczowy. Podczas opadów, oraz bezpośrednio po nich, szlaki mogą być śliskie i błotniste. - "Ekwipunek powinien zawierać odzież chroniącą przed zimnem i opadami deszczu. Zalecamy korzystanie z butów ponad kostkę na solidnej podeszwie. Prosimy o rozwagę i przypominamy o dobrym planowaniu wycieczek". – mówi Maciej Więcek, rzecznik prasowy krynickiej grupy GOPR. – „Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na części czerwonego szlaku, w relacji Radziejowa – Rogacze, gdzie prowadzone są prace leśne związane z pozyskaniem drewna”.
    Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Krynica – Zdrój zasięgiem obejmuje Beskid Sądecki oraz zachodnią część Niskiego. W razie zaistnienia jakiegokolwiek zagrożenia lub niebezpieczeństwa prosimy o kontakt pod alarmowe numery telefonów: 601 100 300 lub 985, 18 4712933. GOPR pełni całodobowy dyżur ratowniczy w Centralnej Stacji Ratunkowej w Krynicy - Zdroju i  Rejonowej Stacji Ratunkowej w Piwnicznej - Zdroju,
    26 i 27 września pełnione będą dyżury ratownicze GOPR w dyżurkach GOPR: Schronisko Przehyba, Bacówka Nad Wierchomlą,Schronisko Łabowska Hala, Magura Małastowska (Beskid Niski), Gościniec Banica (Beskid Niski).

Małgorzata Kareńska fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa GOPR Krynica

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica