Wicepremier Piotr Gliński - uczestnikiem XXVII Forum Ekonomicznego.

Wicepremier Piotr Gliński  - uczestnikiem XXVII Forum Ekonomicznego.
Wicepremier Piotr Gliński  uczestniczył w  obradach  XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy – Zdroju.  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wziął udział ( 7 września) w panelu " Przyszłość wspólnoty europejskiej na tle eurosceptycyzmu". 
 
Po brytyjskim referendum w sprawie brexitu i wyborze Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Europejczycy stają w obliczu niepewności o stabilność Unii Europejskiej. I chociaż w pierwszej połowie tego roku żaden  z wybitnych eurosceptyków nie wygrał w swoim kraju, to już w drugiej połowie nie można być tego pewnym.  Uczestnicy panelu zastanawiali się przede wszystkim, jak Europejczycy mogą przeciwstawić się antyeuropejskiej narracji? 
    Gościem specjalnym panelu był wicepremier Piotr Glińki.  Minister odpowiada za opiekę nad teatrem, muzyką, baletem, operą, sztukami plastycznymi, literaturą, filmem, muzealnictwem, kulturą ludową, szkolnictwem artystycznym, edukacją kulturalną, ochroną zabytków, archiwami państwowymi i wymianą kulturalną z zagranicą. Jest profesorem socjologii i magistrem ekonomii, wykładowcą akademickim, w latach 2005 -  2011 był przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

(MK). fot. aut
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica