Wirtualnie o realnych zagrożeniach, czyli e-lekcja z sądecką policjantką

Wirtualnie o realnych zagrożeniach, czyli e-lekcja z sądecką policjantką
Ciągła edukacja młodzieży w zakresie cyberprzemocy, bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności karnej nieletnich jest bardzo potrzebna, szczególnie w czasie pandemii. W związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu szkół, policjantka Wydziału Prewencji sądeckiej jednostki przeprowadziła spotkanie z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w formie zajęć online.

W piątek, 16 kwietnia br. policjantka zajmująca się na co dzień prewencją kryminalną nieletnich przyjęła zaproszenie dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Nowym Sączu do przeprowadzenia lekcji online na temat bezpieczeństwa. Uczniowie trzech klas pierwszych II LO uczestniczyli w spotkaniu w swoich domach za pośrednictwem Internetu.

Głównymi tematami poruszanymi podczas profilaktycznej e-lekcji było zjawisko cyberprzestępczości oraz odpowiedzialności prawnej nastolatków. Policjantka m.in. przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci oraz wyjaśniła czym charakteryzuje się przemoc w cyberprzestrzeni. Poinformowała także młodzież o konsekwencjach prawnych w przypadku popełnienia wykroczenia czy przestępstwa oraz zachowań mogących świadczyć o demoralizacji.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica