Województwo Małopolskie – na XXVII Forum w Krynicy.

Województwo Małopolskie – na XXVII Forum w Krynicy.
Podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy – Zdroju nie zabraknie wydarzeń przygotowanych przez Województwo Małopolskie. W drugim dniu, we środę (6 września) odbędą się trzy spotkania poświęcone temu regionowi.

W samo południe, w pawilonie „Małopolska” zlokalizowanym na Deptaku odbędzie się briefing poświęcony inicjatywie Montevideo, która ma zachęcić gminy położone wzdłuż Zakopianki do usunięcia zasłaniających krajobraz szpecących reklam i billboardów, a także wprowadzenia odpowiednich przepisów regulujących zasady wieszania szyldów i montowania obiektów małej architektury.
   W spotkaniu uczestniczyć będą:  marszałek Jacek Krupa, architekt Jan Karpiel - Bułecka,  wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch, a także gospodarze gmin leżących wzdłuż Zakopianki.
    O godz. 14 odbędzie się uroczyste podpisanie umów gwarantujących dofinansowanie ze środków RPO WM 2014-2020 dwóch inwestycji w uzdrowisku Krynica – Żegiestów. Jedna z nich pozwoli na modernizację bazy zabiegowej w sanatorium Nowe Łazienki Mineralne , a druga – na przebudowę zabytkowej pijalni „Jana”.
    Umowy podpiszą: marszałek Jacek Krupa, wicemarszałkowie: Wojciech Kozak i Stanisław Sorys, Leszek Zegzda z zarządu województwa i Grzegorz Biedroń, prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A., jednocześnie radny Województwa Małopolskiego.
   Trzecim eventem, będzie projekt „Made in Małopolska”, który ma prowadzić do synergii wizerunkowej Województwa Małopolskiego i współpracujących z nim partnerów. Dlatego w pawilonie „Małopolska” na Deptaku stoiska będą mieć małopolskie firmy, które są rozpoznawalnymi markami na rynku.
Ideą „Made in Małopolska” jest promowanie tego, co „stworzyła Małopolska” i co w Małopolsce jest najlepsze. Elementem spajającym wszystkie marki w ramach projektu będzie oznaczenie „Made in Małopolska” podkreślające miejsce pochodzenia firm i produktów, a także ich jakość i renomę.
*****
Krynica - Zdrój stanie się centrum debaty poświęconej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej. Małopolskie uzdrowisko będzie gościć głowy państw i szefów rządów, ministrów i parlamentarzystów, samorządowców, prezesów firm, ekspertów, naukowców, przedstawicieli świata kultury i mediów z kilkudziesięciu państw świata.
Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”. Podczas trzech dni (5 – 7 września) zaplanowano: 6 sesji plenarnych, ponad 180 paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów i debat oraz prezentacje narodowe i regionalne.
 
Oprac. (MK) fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Województwo Małopolskie,

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica