Wsiadł za kierownicę, mimo że był pijany i posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami

Wsiadł za kierownicę, mimo że był pijany i posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami
Ponad 2,5 promila w organizmie miał 48-letni sądeczanin, który wsiadł za kierownicę samochodu. Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił już do zakładu karnego, a o dalszym jego losie zadecyduje sąd. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

11 sierpnia br. sądeccy policjanci, patrolując ulice Nowego Sącza, na ul. Nawojowskiej zwrócili uwagę na kierującego fordem, którego styl jazdy wskazywał, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Policjanci natychmiast postanowili to sprawdzić, zatrzymując kierującego do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Podczas dalszej interwencji wyszło również na jaw, że 48-letni sądeczanin, ma cofnięte uprawnienia do kierowania, posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w dodatku jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Zgodnie z nakazem sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące.

Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i decyzji o cofnięciu uprawnień grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: kom. Justyna Basiaga
            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica