XVII Forum Ekonomiczne – nie tylko polityka i gospodarka

XVII Forum Ekonomiczne – nie tylko polityka i gospodarka
Aktualne, nawiązujące do najważniejszych problemów gospodarczych, społecznych i politycznych Europy – to tematy od lat podejmowane podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.
 
Od 5 do 7 września roku pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?” w Krynicy – Zdroju trwało XXVII Forum Ekonomiczne. Ważną jego częścią była organizowana po raz 14., Międzynarodowa Konferencja „Europa Karpat”, zainicjowana przez Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu RP. Jej uczestnicy omawiali najważniejsze tematy dotyczące Europy Środkowo-Wschodniej: od historii, kultury, spraw społecznych po gospodarkę i bieżące problemy europejskie.
   W tym roku w ramach krynickich obrad po raz drugi odbyło się Forum Polonijne, zorganizowane przez Senat RP i Forum Ekonomiczne z udziałem władz państwowych, środowisk kościelnych i polonijnych oraz krajowych organizacji pozarządowych. Uczestnicy dyskutowali na temat polityki państwa polskiego wobec Polonii i Polaków za granicą.
   Od dziesięciu lat integralną częścią Forum Ekonomicznego jest też Forum Regionów. Gromadzi ono ponad 500 przedstawicieli samorządów z Polski i zagranicy. To platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych i europejskich elit regionalnych z biznesem oraz ekspertami.
W tym roku jego uczestnicy debatowali będą m.in. o napędzającym rozwój miast sektorze nowatorskich usług dla biznesu, wspierającej rozwój regionów atrakcyjności inwestycyjnej oraz o hamulcach i czynnikach wzrostu innowacyjności w samorządzie. Nie zabrakło też tematów o ochronie środowiska, finansach publicznych i rewitalizacji. Głównym Partnerem Forum Regionów jest Województwo Małopolskie.
    Forum Ochrony Zdrowia od ponad 7 lat umożliwia wymianę doświadczeń i prezentację nowych pomysłów zarządzania ochroną zdrowia, pokazuje jak ważny jest to aspekt w debacie publicznej. W Forum uczestniczą eksperci, lekarze, dyrektorzy państwowych i prywatnych placówek medycznych, przedstawiciele rządu i instytucji międzynarodowych. Tegoroczne założenia tej części krynickiego Forum to organizacja nowej sieci szpitali i finansowanie systemu ochrony zdrowia, rozwój przemysłu farmaceutycznego oraz e-zdrowie w systemie opieki nad pacjentem.
  Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego po raz 12. spotkało się też kilkuset młodych liderów. Debatowali w gronie wybitnych przedstawicieli życia politycznego, społecznego i biznesowego współczesnego świata w ramach Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. To wydarzenie od lat nazywane jest „młodą Krynicą” i „Davosem ludzi młodych”. W dotychczasowych 11 edycjach wzięło udział ponad 3 tys. osób.
  Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Głównym Partnerem jest Województwo Małopolskie, a Miastem Gospodarzem – Krynica-Zdrój.

oprac. (MK) fot. aut. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica