Za miesiąc nowe oddziały szpitalne przyjmą pacjentów.

Za miesiąc nowe oddziały szpitalne przyjmą pacjentów.
Za około miesiąc, po przeprowadzkach, w pełni zagospodarowane zostanie nowe skrzydło krynickiego szpitala. W budynku znajdą się oddziały pediatrii i intensywnej terapii, blok operacyjny i centralna sterylizatornia.

Dzięki modernizacji szpital spełnia wysokie wymagania stawiane przez Ministerstwo Zdrowia i SANEPID. W czterokondygnacyjnym budynku o powierzchni blisko 3 tys. metrów kwadratowych zlokalizowano oddziały pediatrii i intensywnej terapii, blok operacyjny i obsługująca cały szpital centralna sterylizatornia. W obiekcie zastosowano szereg energooszczędnych rozwiązań co pozwoli na znaczące ograniczenie zużycia energii oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.
   Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniół ponad 13,6 mln zł, w tym prawie 7 mln zł stanowi wartość najnowocześniejszego specjalistycznego sprzętu zainstalowanego w szpitalnych pomieszczeniach. Sądeckie Starostwo Powiatowe przekazało na inwestycję prawie 10 mln zł. Wsparcia w wysokości prawie 2,7 mln zł udzielił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostałe środki pochodzą z budżetu szpitala.

oprac. (MK) fot. UMWM
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UMWM

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica