Zabrzeż – Wietrznice: Pokazy ratownictwa na górskich wodach.

Zabrzeż – Wietrznice: Pokazy ratownictwa na górskich wodach.
Na Torze Kajakowym Wietrznice w Zabrzeży przeprowadzono (13 – 17 maja) ogólnopolskie warsztaty w zakresie ratownictwa na wodach górskich. W ramach szkolenia odbyły się pokazy oraz Mistrzostwa w Ratownictwie.

W Nabrzeży – Wietrznicach znajduje się jedyny w Polsce sztuczny tor kajakowy przeznaczony do uprawiania sportu wyczynowego. W korycie Dunajca organizowane są międzynarodowe zawody w kajakarstwie górskim, w tym Mistrzostwa Europy i Świata.
   Celem III Warsztatów Szkoleniowych na Torze Kajakowym w Ośrodku Sportów Wodnych "Wietrznice" było wypracowanie technik udzielania pomocy, zaznajomienie z zagrożeniami, a także możliwościami prowadzenia działań na wodzie. W ramach zajęć odbyły się pokazy oraz Mistrzostwa w Ratownictwie. – „Zainscenizowana akcja ratunkowa stała się idealną okazją, aby pokazać jak wygląda służba ratowników w warunkach górskich wód. – mówi Anna Walczewska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu -  „ Pokazy miały również na celu wskazanie prawidłowych reakcji na widok wypadku”.
    W pokazie uczestniczyli Ratownicy Instytutu Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych, Policjanci Komisariatu Policji w Starym Sączu, Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łącku, Sądeckie Pogotowie Ratunkowe, a także ratownicy – uczestnicy warsztatów.

(MK). Fot. KM Policji Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica