Zabytkowym parowozem przez Sądecczyznę. Starosta – w roli zawiadowcy.

Zabytkowym parowozem przez Sądecczyznę. Starosta – w roli zawiadowcy.
"Kolej na majówkę! Parowozem przez Galicyjską Kolej Transwersalną". Zabytkowy pojazd z lokomotywą pojawił się na stacji w Nowym Sączu, w niedzielę (24 maja). W roli zawiadowcy zadebiutował Marek Pławiak, starosta nowosądecki.
 
Rano na stacji Nowy Sącz pojawił się zabytkowy skład z parowozem, w którym znajdowały się wagony pasażerskie z lat 1920 – 60. Bilety na podróż rozeszły się w dwie minuty! W roli zawiadowcy stacji zadebiutował Marek Pławiak, starosta nowosądecki, który odprawił pociąg z dworca PKP. – „To bardzo przyjemny obowiązek" – powiedział starosta – „Jestem dumny, że mogę dać znak do odjazdu. Pomysł na takie spędzenie niedzieli jest bardzo ciekawy i jak widać podoba się wielu osobom. Szczególnie dzieci mają wielką frajdę, a przy okazji poznają historię i tradycję naszego regionu”. Dodatkowymi atrakcjami majówki były występy zespołów "Jontki" oraz "Sądeczoki". Udostępniona została również Izba Tradycji Kolejarzy Węzła Nowosądeckiego.
    Majówkę zabytkowym pociągiem po raz piąty zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Honorowy patronat objął Starosta Nowosądecki, który wcieli się w rolę zawiadowcy stacji w służbowym stroju.

Małgorzata Kareńska fot. Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica