Zasłużeni dla Ziemi Sądeckiej 2016.

Zasłużeni dla Ziemi Sądeckiej 2016.
Kolejne osoby dołączyły (17 czerwca) do grona Zasłużonych dla Ziemi Sądeckiej. Wśród nich znaleźli się premier Beacie Szydło i prezes Jarosław Kaczyński, którym odznaki zostaną wręczone w najbliższym czasie.

Odznakę honorową „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej” otrzymali „za szacunek dla potrzeb i godności mieszkańców naszego regionu – godności traktowanej jako nadrzędną wartość i priorytetowy kierunek Władz Rzeczypospolitej Polskiej”- premier Beata Szydło oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński za szacunek dla potrzeb i godności mieszkańców naszego regionu – godności traktowanej jako nadrzędną wartość i priorytetowy kierunek Władz Rzeczypospolitej Polskiej”.
   Wśród wyróżnionych znaleźli się też: ks. Paweł Stabach za „serce na dłoni” oddane mieszkańcom Sądecczyzny, a także pracę na rzecz lokalnej społeczności i promocję Ziemi Sądeckiej”, Krystyna Durlak - „za aktywną działalność społeczną oraz propagowanie twórczości ludowej i dziedzictwa regionalnego Sądecczyzny”, Józef Kalisz - za wieloletnią działalność artystyczną, umiłowanie folkloru oraz zaangażowanie w propagowanie kultury ludowej regionu w Polsce i na świecie”, Wojciech Lasek - za serce i oddanie włożone w pracę na rzecz rozwoju kulturalnego i integracyjnego niepełnosprawnych mieszkańców Sądecczyzny”, prof. Stanisław Majewski - za zasługi dla rozwoju polskiej stomatologii, za działalność dydaktyczną i społeczną”, Adam Sobczyk - za zaangażowanie i trud włożony w aktywną działalność społeczną promującą Ziemię Sądecką”, Stanisław Wolak - za zaangażowanie w propagowanie kultury, umiłowanie muzyki i budzenie aktywności społecznej mieszkańców Sądecczyzny” oraz Marek Zięba - za upamiętnianie, kultywowanie i promowanie tradycji ludowej Sądecczyzny”. Uroczystość uświetniły chór Scherzo, działający przy I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu oraz Zespół Regionalny „Muszyniacy”.
*****
Rada Powiatu Nowosądeckiego przyznaje honorową odznakę „Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej” od 2003 roku. Nadawana jest osobom, które swą działalnością zawodową i społeczną przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju oraz promocji Powiatu Nowosądeckiego, albo poprzez swoje osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie. Dotąd otrzymało ją ponad 200 osób.

(MK) fot. Maria Olszowska. 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica