Złodziej portfela wpadł… kradnąc drona

Złodziej portfela wpadł… kradnąc drona
Kilka dni temu sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela z lady sklepowej. Na miejscu zdarzenia mundurowi wykonali liczne czynności, by ustalić sprawcę, w tym również obejrzeli nagrania zarejestrowane przez kamery monitoringu. Kiedy dostali wezwanie na kolejną interwencję niespodziewanie rozpoznali poszukiwanego złodzieja…

Do kradzieży portfela z gotówką, dowodem osobistym i kartą bankomatową doszło 20 czerwca po godzinie 17 w sklepie na terenie Nowego Sącza. Kilka minut po zdarzeniu mężczyzna, który był wcześniej w sklepie, wrócił i oddał pusty portfel. Jego właścicielka natychmiast zaalarmowała Policję o kradzieży.

Kiedy mundurowi przybyli na miejsce zaczęli działać, by jak najszybciej ustalić i zatrzymać złodzieja. Dzięki zamontowanym wewnątrz budynku kamerom monitoringu, które nagrały całe zdarzenie, policjanci ustalili rysopis potencjalnego sprawcy, a następnie zaczęli go szukać w rejonie sklepu.

Chwilę później patrol otrzymał kolejne zgłoszenie – tym razem w pobliskiej galerii handlowej na gorącym uczynku przyłapano złodzieja drona. Kiedy policjanci dotarli na miejsce od razu rozpoznali „znajomą twarz” sprawcy kradzieży portfela. 32-latek przyznał się, że wziął portfel ze sklepowej lady, zabrał to, co w nim było, po czym jego kolega oddał go właścicielce.

Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia, a mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży karty bankomatowej oraz dowodu osobistego, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia tj. kradzież portfela i 120 złotych oraz za kradzież drona.


Andrzej Gulewicz  MTV24
Źródło: Aneta Izworska
           Zespół ds. Komunikacji Społecznej
           Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica