Złoty Herb Krynicy - Zdroju dla Józefa Kurka, hokeisty i trenera

Złoty Herb Krynicy - Zdroju dla Józefa Kurka, hokeisty i trenera
Złoty Herb Krynicy - Zdroju (31 stycznia) otrzymał Józef Kurek - hokeista, olimpijczyk oraz trener, który ukończył 80 lat życia. Z tej okazji do burmistrza o uhonorowanie sportowca zwrócił się krynicki Klub Olimpijczyka.

Złoty Herb Krynicy - Zdroju Józef Kurek otrzymał w uznaniu za całokształt osiągnieć sportowych i promocji gminy. Hokeista i trener urodził się 2 stycznia 1933 w Krynicy - Zdroju. W latach 1948 - 54 był wychowankiem KTH Krynica, a następnie zawodnikiem OWKS Bydgoszcz (1954) i Legii Warszawa (1954-1969). Z reprezentacją Polski wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w 1956 i 1964 roku. W okresie swojej kariery sportowej rozegrał ponad tysiąc spotkań, zdobywając około 1200 bramek. Rozsławił rodzinne miasto nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.
   Po zakończeniu kariery został trenerem reprezentacji Polski. Za zasługi dla sportu krynickiego oraz dla rozwoju hokeja w Polsce otrzymał m.in. oznaczenia państwowe i resortowe: Srebrny Krzyż Zasługi, medale Mistrza Sportu i Zasłużony Mistrz Sportu. W ubiegłym roku został uhonorowany statuetką Super Orła „Za całokształt pracy i zasługi na rzecz polskiego hokeja na lodzie”. 

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica