Akcja Poboru Krwi Ognisty Ratownik – Krynica-Zdrój

Opis dodano: 2012-05-28


     27,05,2012 w Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy-Zdroju odbyła się już siódma edycja Akcji Poboru Krwi pod tytułem Ognisty Ratownik- Gorąca Krew. Akcje organizuje Państwowa Straż Pożarna w Krynicy- Zdroju wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu. Do akcji zostało zaproszone również Małopolskie Serce które już po raz szósty czynnie bierze udział w akcji oddając krew.
Zawsze angażujemy się w tak szczytne idee niesienia pomocy. Oddawanie krwi nic nie kosztuje, a można uratować komuś życie, zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w akcji a tym samym w ten sposób do pomocy drugiemu człowiekowi.mówi Tomasz Studniarz Przedstawiciel Małopolskiego Serca

Jak informuje nas organizator st.asp. Dariusz Cieśla:

     W akcji zarejestrowano 50 osób z czego krew oddało 40 osób w sumie oddając 18 litrów krwi. Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że na terenie krynicy w miesiącu maju odbyły się już 2 akcje. Krwiodawcy po raz kolejny potwierdzili, że mimo różnych pokus chcą i mogą pomagać potrzebującym z czego jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni. Dla sporej liczby chętnych było to kolejne z rzędu wspaniałe doświadczenie płynące z potrzeby serca pomocy potrzebującym.
     Dawcami byli starsi i młodsi mieszkańcy Krynicy i okolic jak również liczni strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych.
Przedstawiciel Małopolskiego Serca oddał już 2700 ml krwi tj 2,5 litra 200 ml.
 

 


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica