Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego

Opis dodano: 2010-09-12

W dniach 11-12 września w Krynicy odbył się Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego Zawodnicy próbowali swoich sił na zróżnicowanych dystansach startując w jednym z następujących biegów: Koral Maratonie, Sztafecie BZWBK, Biegu 7 Dolin, Biegu Muszynianki i Biegu na Jaworzynę Krynicką.

W tym ostatnim najszybszym biegaczem okazał się Andrzej Bargiel reprezentujący Salomon Tral Team, który wbiegł na szczyt w czasie 20 minut 29 sekund. Drugi czas osiągnął Michał Stoch z Zakopanego, a tuż za nimnamecie zameldował się Konrad Rembiasz z Vranowa.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Ludmiła Melcherova z czasem 24 minuty 20 sekund.Z kolei zwycięzcą Biegu 7 Dolin został Adam Długosz, który mimomorderczego dystansu i trudnych warunków pogodowych 100 kilometrową w imponującym czasie 11 h 17 minut i 13 sekund.

Drugie miejsce zajął Krzysztof Lisek z Radomia, a jako trzeci ultramaraton ukończył Jan Michałowski z Krakowa

W Sztafecie BZWBK Bardejov-Krynica zwyciężyła drużyna KKB Mosir Krosno, drugi na mecie był reprezentant drużyny Wiatr Tarnobrzeg, a trzecią lokatę zdobył zespół"Mocne Konie"

W Biegu Muszynianki zwyciężył Toth Laszlo z Debredene z czasem 27 minut i 30 sekund. Jako drugi trasę Krynica-Muszyna pokonał Henryk Szost z Muszyny, a na trzecim miejscu uplasował się Shafar Vitacy z klubu ahiles Leszno. Najszybszą kobietą na tym dystansie okazała się Katarzyna Kowalska z Włocławka.

Najmłodsi uczestnicy imprezy zmagali się podczas Biegów Deptaka. Najlepszy w biegu na 420m był Michał Dziuba z Jastkowic,drugą pozycję wywalczyła Gabrysia Gomulec z Krynicy, a trzeci namecie był reprezentant przedszkoa w Tychach Igor Ryniak.

Niedzielny Koral Maraton z Nowego Sącza do Krynicy jako pierwszy ukończył węgier Askenafi z Bedenek Team z Debreczyna. Zwycięzca osiągnął czas 2 godziny 33 minuty i 29 sekund. Tuż za nim na mecie pojawił się Bogdan Dziuba ze Stalowej Woli. Trzecie miejsce w Koral Maraton zajął Wiktor Rogovogoj z Kijowa na Ukrainie..