Krynica-Zdrój na 3 miejscu w Rankingu Gmin Małopolski 2010

Opis dodano: 2010-09-21

Krynica dnia 21.09.2010
   Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie opracował ranking małopolskich gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

   Krzysztof Lipski, Dyrektor FRDL MISTiA:Pragniemy, aby ranking promował osiągnięcia małopolskich samorządów, by stał się inspiracją do strategicznego planowania w oparciu o zasadę zrównoważonego rozwoju. Chcemy uhonorować najlepiej rozwijające się gminy w Małopolsce oraz wskazać te najefektywniej zarządzane. Debata publiczna, w szczególnym czasie wyborów winna zostać poszerzona o ocenę samorządów za pomocą wskaźników liczbowych, a nasz ranking ma to umożliwić.Wszystkim laureatom należą się gratulacje, bowiem okazały się najskuteczniejsze w realizacji zadań mających bezpośredni wpływ na poziom życia lokalnych społeczności.Ranking prezentuje dwadzieścia najlepszych ze 179 ocenianych gmin.

   Spośród danych statystycznych za rok 2009, dotyczących wszelkich aspektów życia małopolskich gmin, wybrano 11 kryteriów, które organizatorzy rankingu uznali za najbardziej istotne. Te kryteria to:1. Dochody własne na 1 mieszkańca2. Wydatki majątkowe inwestycyjne na 1 mieszkańca3. Wydatki na administrację publiczną na 1 mieszkańca4. Wydatki majątkowe inwestycyjne na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska na 1 mieszkańca5. Wielkość pozyskanych środków z budżetu Unii Europejskiej na 1 mieszkańca6. Ilość podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w rejestrze REGON na 1 tys. mieszkańców7. Wyniki sprawdzianów w szóstej klasie szkoły podstawowej oraz egzaminów gimnazjalnych8. Udział ludności w wieku produkcyjnym w ludności ogółem9. Saldo migracji na 1 tys. mieszkańców10. Liczba czytelników bibliotek publicznych na 1 tys. mieszkańców11. Ilość udzielonych noclegów na 1 tys. mieszkańcó.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica