Leć Muzyczko - Golec uOrkiestra i przyjaciele , propozycja do TOP 20 PL HITS Małopolskie.TV

Opis dodano: 2014-04-28

Piękne nagranie, wspaniali artyści , nie zapomniane chwile kanonizacji Jana Pawła II ( 27.IV.2014) . Nagranie jest muzyczną propozycją na TOP 20 PL HITS Małopolskie.TV. Aby oddać głos na "Leć muzyczko" wystarczy kliknąć "Lubię To" pod tym artykułem , i wysyłać glosy na adres: top20plmalopolskietv@gmail.com Premierowe notowania list przebojów w każdą sobotę w Małopolskie.TV.Gościnnie w nagraniu uczestniczyli :
Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Monika Kuszyńska,
Rafał Brzozowski, Ryszard Rynkowski, Kuba Badach,
Natalia Sołtysek, Eliza Kania oraz Chór Gospel Rain z Lublina.

Do udziału w produkcji bracia Golcowie zaprosili wielu znakomitych artystów. W "Leć muzyczko" zaśpiewały najbardziej rozpoznawalne polskie głosy - Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Rafał Brzozowski, Monika Kuszyńska, Ryszard Rynkowski, Kuba Badach.
Nie zabrakło też głosu najmłodszego pokolenia reprezentowanego przez rozpoczynające swoją muzyczną przygodę Natalię Sołtysek i Elizę Kanię - utalentowane wokalistki znane między innymi z programów "Bitwa na głosy" i "Mam talent".

Niebagatelną rolę w piosence pełni również chór Gospel Rain z Lublina oraz specjalizująca się w ulicznych happeningach perkusyjnych kilkunastoosobowa grupa bębniarzy Sorrir Por Favor z Krakowa, dzięki której motoryka utwóru to prawdziwy energetyczny wulkan.

Piosenka, będąca zarazem formą modlitwy, jest poruszającym hołdem złożonym polskiemu papieżowi, a jednocześnie historią jego pontyfikatu w pigułce. W prostych słowach opowiada o tym, kim dla Polaków był i nadal pozostaje Jan Paweł II, tak bliski ich sercom.

"Leć muzyczko" po raz pierwszy została nagrana w 2002 roku z okazji ostatniej, jak się później okazało, pielgrzymki Ojca Świętego
do Polski. Golec uOrkiestra wykonywała piosenkę w czasie pożegnania Jana Pawła II na lotnisku w krakowskich Balicach.
W kolejnych latach utwór stał się hymnem wielu szkół w Polsce, noszących imię polskiego papieża.

Dzięki nowej, symfonicznej aranżacji i tak różnorodnemu gronu zaangażowanych do nagrań artystów, piosenka zyskała jeszcze jeden wymiar: stała się czymś w rodzaju zbiorowego głosu dziękczynienia za niezwykły dar Opatrzności, jakim dla Polski i Polaków była osoba Karola Wojtyły, późniejszego papieża Polaka.

Prawykonanie utworu odbędzie się w krakowskich Łagiewnikach w sobotę 26 kwietnia 2014 roku podczas specjalnego koncertu z okazji kanonizacji Jana Pawła II ( transmisja w TVP 1 o godz 20:55)
========================================­====
Zdjęcia archiwalne użyte w filmie pochodzą z Archiwum Kurii Metropolitarnej w Krakowie.
========================================­====
http://www.golec.pl

NAGRANIE POLECA : MAŁOPOLSKIE.TV
Współpraca : Music Media Press - partner technologiczny Małopolskie.tv na K.F.P.P. OPOLE 2014 (6-8.VI.)

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica