ŁUKASZ WOŹNIAKIEWICZ - HONDA CIVIC VTI - WYŚCIGOWY PUCHAR POLSKI I RUNDA -(Patronat medialny tvkrynica)

Opis dodano: 2010-06-01

   Najciekawszy wyścig dnia Zmienne warunki przywitały w Poznaniu uczestników Wyścigowego Pucharu Polski. W deszczowych, piątkowych kwalifikacjach na bardzo zatłoczonym torze, trudno było uzyskać dobre czasy. Słabsze auta mogły konkurować na równi z potworami. Sobotni wyścig odbył się dla odmiany, przy słonecznej pogodzie.

   Walka była zacięta jak nigdy. Przetasowania, piruety, otarcia i awarie - tak w skrócie można opisać to, co działo się w najciekawszym wyścigu tego dnia. Już po starcie, mocne auta z końca stawki przesuwały się do przodu slalomem pomiędzy Fiatami Cinque- i Seicento. Pierwszy lewy zakręt okazał się zbyt trudny dla zimnych slicków. Obróciło się tam kilka aut. Dalej było jeszcze ciekawiej. Niestety, dla niektórych zawodników wyścig okazał się zbyt męczący i w kilku fragmentach toru zobaczyć można było unieruchomione samochody. Dla najsłabszych aut, tak jak w poprzednim sezonie, wyścig zakończył się już po 9 okrążeniach.

   Klasę Open wygrał zeszłoroczny "prawie mistrz", Krzysztof Hellwig, w klasie 4 najszybszy okazał się Jakub Masłowski. Klasa 3, w której walka była nad wyraz zacięta, padła łupem Łukasza Woźniakiewicza. W klasie 2 nie pojawił się żaden zawodnik. Klasa 1, zgodnie z oczekiwaniami zawodników podzielona została na grupę A i N. W grupie A pecha mieli obaj najszybsi kierowcy poprzedniego sezonu - Krzysiek Mencel i Piotrek Bany. Zwyciężył Konrad Wróbel przed Cezarym Szlawskim i Adrianem Mellerem. Grupa N to popisowa jazda Bartka Kubickiego, który finiszował przed Bartkiem Knastem i zawiedzionym Kubą Paczkowskim.

   Wszyscy zapowiadają jeszcze większą walkę podczas jutrzejszej drugiej rundy, która według wszelkich znaków na niebie i ziemi, odbędzie się w ulewnym deszczu.( źródło:autoklub.pl)

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica