Młodzież krynickich szkół uczestniczy w opracowaniu Strategii Rozwoju Krynicy - Zdroju.

Opis dodano: 2012-06-26

     We wtorek 19 czerwca 2012r. o godz. 13.00, na zaproszenie Burmistrza Krynicy-Zdroju, uczniowie Gimnazjum im. prof. dr Józefa Dietla oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, uczestniczyli w konsultacjach społecznych, zmierzających do opracowania Strategii Rozwoju Krynicy-Zdroju.
     Konsultacje odbywały się w sali posiedzeń MPGK Sp. z o.o. i było to ostatnie spotkanie zespołu powołanego do opracowania strategii z mieszkańcami naszej Gminy. Wcześniej odbyły się trzy spotkania: z Radnymi, z przedsiębiorcami oraz z przedstawicielami organizacji pozarządowych.
     Prowadzący przedstawili kolejne etapy opracowywania strategii i zapoznali zebranych z celem spotkania. Następnie młodzież wypełniała ankietę zawierającą pytania opisujące wewnętrzne i zewnętrzne otoczenie Gminy wskazując, które elementy ich zdaniem korzystnie wpływają na jakość życia w naszym mieście i jakie mają znaczenie dla poprawy tej jakości.
     W kolejnej części uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji Krynicy-Zdroju oraz przedstawiali pomysły dotyczące jej przyszłości. Wśród ważnych spraw wymieniono między innymi problemy komunikacyjne: brak parkingów, obwodnicy, zanieczyszczenie środowiska przez transport samochodowy. Uczestnicy spotkania chcieliby więcej dużych imprez sportowych, wydarzeń kulturalnych, ciekawych zajęć dla młodzieży. Poruszono problem zbyt słabej informacji związanej z turystyką. Padła propozycja przypomnienia wielokulturowego charakteru dawnej Krynicy. Ciekawym i bardzo konkretnym pomysłem, była budowa toru do rallycrossu (tor asfaltowo-szutrowy dla samochodów i motocykli). Najbardziej palącym problemem dla młodych ludzi jest jednak brak perspektyw zatrudnienia czy też rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Zwłaszcza w tej kwestii młodzież oczekuje wsparcia w postaci szkoleń i innych działań wspierających młodych przedsiębiorców.
     W ocenie prowadzących uczestnicy spotkania byli bardzo kreatywni i przedstawili wiele ciekawych pomysłów, które będą uwzględnione przy opracowaniu strategii rozwoju.
     Martwi natomiast fakt, że na postawione pytanie: „Kto z młodych ludzi wiąże swoją przyszłość z rodzinną miejscowością?” nie podniosła ręki ani jedna osoba.

Piotr Biernat

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica