Noworoczne spotkanie na działce śp. Tadeusza Piekarza.

Opis dodano: 2014-02-13

   Jak co roku 1 stycznia był okazją do spotkania się przyjaciół - współpracowników Tadeusza Piekarza, ludzi którzy wraz z nim budowali struktury demokratycznego państwa i samorządu w Krakowie. Tradycja spotkań sięga początku lat 80-tych i trwa nieprzerwanie do dziś. Wielu uczestników tamtych spotkań odeszło w tym sam gospodarz Tadeusz Piekarz zm. 1 marca 2005 roku w wieku 64 lat. Tradycja jednak trwa i z roku na rok przybywa nowych uczestników, w tym osób z młodego pokolenia. Spotkania są okazją do rozmów
wspomnień oraz wspólnego kolędowania. Tadeusz Piekarz pracował przez ponad 20 lat w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Krakowie, gdzie doszedł do stanowiska dyrektora.
   W 1980 r. był członkiem Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego Solidarność w Krakowie, a także członkiem prezydium zarządu "S" Regionu Małopolska w latach 1981-89. Po 13 grudnia 1981 r. działał w strukturach podziemnych związku - był internowany, wielokrotnie zatrzymywany i poddawany rewizjom. Tak Tadeusza Piekarza wspomina Józef Lassota : „Piekarz był człowiekiem niezwykłym. "Poza tym spokojem, który prezentował na zewnątrz, był człowiekiem, który nigdy nie podejmował pochopnych decyzji. Rozmawiał, konsultował, często złościliśmy się, że tak długo podejmuje decyzje, ale zawsze były one mądre i wyważone". Zapraszamy na relację z tegorocznego spotkania „Na działce u Tadeusza Piekarza”

Źródło: http://www.jozeflassota.pl/

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica