VI Dni Higieny

Opis dodano: 2010-09-26

   W ubiegłym tygodniu, w hotelu " Krynica"odbyły się VI Dni Higieny. Konferencja została zorganizowana przez firmę Ecolab i skupiała specjalistów z zakresu higieny, farmaceutyki, mikrobiologii, toksykologii i ekologii.

   Najnowsze badania epidemiologiczne dowodzą, że polskie szpitale są dużo bardziej niebezpieczne aniżeli polskie drogi. Według firmy ECOLAB twórców ogólnopolskiej akcji „Czyste Ręce”, w wyniku zakażeń szpitalnych ginie co roku 10 tysięcy hospitalizowanych – to dwa razy więcej niż w wyniku wypadków drogowych. Polscy specjaliści cenieni są na całym świecie – kontrola Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazała jednak, że ręce myją zaledwie dwa razy dziennie!

   Ecolab wdraża strategię „Circle the Customer – Circle the Globe”, polegającą na otoczeniu kompleksową opieką na klientów na całym świecie. Ecolab kładzie nacisk na optymalne rozwiązania dla klientów zgodnie z zasadą racjonalnego wykorzystania zasobów przyrody i ekologii. W roku 2008, podobnie jak i rok wcześniej, Ecolab został wybrany w konkursie „2008 World’s Most Ethical Companies” do grona najbardziej etycznych firm na świecie, spośród 10 000 firm działających na rynku globalnym. Trafił na tę listę, jako jedyna firma z branży chemicznej.Polski oddział Ecolab został założony 17 lat temu. Obecnie zatrudnia ponad 160 osób w pięciu strategicznych dla Ecolab działach (hotelarstwo, gastronomia, pralnie, przemysł spożywczy, służba zdrowia). Dział Healthcare od lat przyczynia się do wzrostu poziomu higieny w placówkach służby zdrowia, będąc w Polsce inicjatorem, m.in. prowadzonej w szpitalach, akcji edukacyjnej „Czyste ręce” oraz Dni Higieny..

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica