Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Snowboardu

Opis dodano: 2012-10-15

    Urząd Miasta Nowego Targu był miejscem obrad Walnego Zgromadzenia Delegatów Polskiego Związku Snowboardu, które odbyło się w dniu 6 października 2012 roku. Celem Zgromadzenia było uchwalenie nowego Statut Związku oraz regulaminów wewnątrz związkowych. Wymóg ten stawiała przed Polskim Związkiem nowa Ustawa o Sporcie. Zgromadzenie zatwierdziło równocześnie sprawozdanie z działalności Zarządu za lata 2011 i 2012 oraz sprawozdanie finansowe za 2011 rok.
     Prezes PZS Pan Marek Król przedstawił strategiczne plany działania Związku, między innymi:
Brak akceptacji planów dotyczących podjęcia działalności sportowej w dyscyplinie snowboard przez Polski Związek Narciarski.
    Rozbudowa struktury szkolenia ponad klubowego (OSSM w Krakowie), kierowanej przede wszystkim do młodych freestylowców.
    Koncentracja szkolenia w snowboardzie na coraz to młodszych rocznikach zawodników oraz zdecydowanie silniejszym rozwoju dyscypliny w kierunku konkurencji freestylowych (TALENT,EYOF,KNJ,OSSM,SMS).
Wyodrębnienie grupy najlepszych zawodników kadry, z pełnym finansowaniem szkolenia i udziału w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Soczi.
Potwierdzeniem wyznaczonego kierunku było zaproszenie na Zgromadzenie Katarzyny Rusin, przedstawicielki młodego pokolenia snowboardzistów, zdobywczyni Mistrzostwa Świata Juniorów w konkurencji Slopestyle.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica