Zbiórka pieniędzy dla Julki Kowalczyk i Asi Mosurek

Opis dodano: 2012-06-07

     Gminny dzień dziecka w Świniarsku połączony ze zbiórką pieniędzy dla Julki Kowalczyk i Asi Mosurek wsparł nasz strongaman Tomek Kowal - przekazał na licytacje koszulkę z autografem, Osobiście spotkała się też z tatą Asi, a telefonicznie rozmawiał z mamą Julki Kowalczyk. Dziewczynki uległy wypadkowi i są w stanie wegetatywnym.
     W festynie wzięła udział organizacja „Małopolskie Serce” i jego przedstawiciel Tomasz Studniarz. Na dzieci czekała olbrzymia zjeżdżalnia i zabawy, które przygotowali wolontariusze Stowarzyszenia Sursum Corda, oraz wiele konkursów i zabaw podczas których na scenie prezentowały się zespoły regionalne, dziecięce i młodzieżowe. Dzieciaki biegały więc na "mini" szczudłach, malowały sobie twarze i zajadały watą cukrową i lodami. Zwycięzcy konkursu otrzymali też nagrody ufundowane przez Firmę Erbet z Nowego Sącza. Te wręczał strongmen Tomasz Kowal.
     Dużą atrakcją i wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy Ratownictwa medycznego z Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego oraz PSP Z Nowego Sącz i Niskowej. Była to doskonała lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych przed wakacjami. Dzieci były także zachwycone obecnością strongmena Tomasza Kowala, z którym mogły zrobić sobie zdjęcie i dostać autograf. W czasie festynu przeprowadzano loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitacje dwóch mieszkanek gminy Chełmiec, które ucierpiały w wypadkach drogowych. Chodzi o Julkę Kowalczyk oraz Joasię Mosurek. Organizatorzy zadbali o wspaniałą atmosferę i liczne atrakcje.Wielki piknik przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu.

Fot Bartosz Maciuszek
Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica