Burmistrz: "Wskakujemy na głęboką wodę".

Burmistrz: "Wskakujemy na głęboką wodę".
Krynica – Zdrój zapewnia bogatą ofertę rekreacyjną. Jednak miastu brakuje inwestycji wielofunkcyjnej – aquaparku. Ogłoszono więc postępowanie w formule PPP na budowę i zarządzanie obiektem. Oferty można składać do 4 grudnia br.

W ubiegłym roku podpisano umowę dotycząca kompleksowych usług doradczych na rzecz realizacji projektu "Budowa Aquaparku” pomiędzy Gminą Krynica – Zdrój a warszawską Kancelarią Doradztwa Gospodarczego Cieślak &Kordasiewicz. – „Aquapark to marzenie mieszkańców. O jego powstaniu na terenie uzdrowiska mówi się od 20 lat. - mówi burmistrz Dariusz Reśko - Wskakujemy na głęboką wodę, aby spełnić marzenia mieszkańców, branży turystycznej oraz turystów”. Do 4 grudnia (godz. 11) włodarz uzdrowiska zaprasza zainteresowane podmioty do składania oferty na budowę i zarządzanie obiektem.
   Aquapark powstanie w formule PPP, w pobliżu hali lodowej MOSiR i kortów tenisowych (ul. Park Sportowy). Stanie się produktem turystycznym przeznaczonym dla turystów i mieszkańców miasta – z uwzględnieniem potrzeb dzieci oraz seniorów. Wstępnie zaplanowano, że w obiekcie zostaną wybudowane m.in.: baseny, w tym sportowy (także zewnętrzny sezonowy) i rekreacyjne, brodziki dla dzieci, zjeżdżalnie wodne wewnętrzne, jacuzzi, SPA (sauny, gabinety masażu), restauracja oraz plac zabaw oraz teren do leżakowania.
     Szacowana wartość wydatków inwestycyjnych wynosi 25 mln zł netto. Miasto odda grunt pod basen i będzie częściowo partycypować w kosztach.
****
Partnerstwo Publiczno Prywatne to współpraca pomiędzy jednostkami administracji publicznej i samorządowej (administracji publicznej) a podmiotami prywatnymi w sferze usług publicznych. Może obejmować takie dziedziny, jak np. budownictwo mieszkań na wynajem i centra sportowo - rekreacyjne, parkingi oraz szkoły.
W Krynicy – Zdroju ogłoszono postępowanie w formule PPP na budowę i zarządzanie parkiem wodnym. Ostateczny przedmiot zamówienia, rozwiązania techniczne, okres obowiązywania umowy, szczegółowy podział zadań i ryzyk oraz ustalenie zasad współpracy pomiędzy Podmiotem Publicznym i Partnerem Prywatnym zostaną określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na podstawie ustaleń poczynionych w toku dialogu konkurencyjnego oraz na podstawie analizy przez Podmiot Publiczny rozwiązań proponowanych przez Partnerów Prywatnych.
 
Małgorzata Kareńska fot. Ilustracyjne

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, UM Krynica - Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica