Czy Centrum Targowe Ptak zakupi Polskie Koleje Linowe SA?

Czy Centrum Targowe Ptak zakupi Polskie Koleje Linowe SA?
Centrum Targowe Ptak znalazło się na krótkiej liście inwestorów zakwalifikowanych do prywatyzacji Polskich Kolei Linowych S.A, która ma być sfinalizowana do końca pierwszego półrocza 2013 roku. Spółka PKL zarządza infrastrukturą turystyczną m.in. w Krynicy - Zdroju. 

"Centrum Targowe Ptak interesowało się Polskimi Kolejami Linowymi od dawna. Rozmowy prowadzono od ponad roku - mówi Tomasz Szypuła z rady nadzorczej CT Ptak, które - według niego - jest dobrze przygotowane do przetargu. Twierdzi - "W PKL drzemie duży potencjał inwestycyjny, a dostęp prywatnego kapitału pozwoli na jeszcze większy rozwój”
    Działające od dwudziestu lat CT Ptak w Rzgowie koło Łodzi jest największym w Polsce centrum handlu hurtowo - detalicznego. Rocznie odwiedza je ponad 6 mln klientów, wśród nich około 30 proc. to klienci zagraniczni m.in. z Rosji i Ukrainy. Na powierzchni 200 tys. m kw. działa 2,5 tys. sklepów. Od wielu lat inwestuje również w Polsce m.in. w turystykę i hotelarstwo.- "Mało kto wie, że kupiliśmy hotel w Szklarskiej Porębie. Myślimy o działalności hotelarskiej, logistycznej, mieszkaniowej i wystawienniczej" - dodaje Szypuła. Przypomina, że dwa lata temu właściciel centrum Antoni Ptak zainteresowany był kupnem Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale nic z tego nie wyszło. - "Inwestujemy tylko w te przedsięwzięcia, na które później mamy realny wpływ jako zarządzający. Nie jesteśmy pasywnym funduszem inwestycyjnym”.
******

Oprócz CT Ptak na krótkiej liście inwestorów zakwalifikowanych do dalszego etapu prywatyzacji Polskich Kolei Linowych znalazły się: Polskie Koleje Górskie, Investor Private Equity Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Portal Samorządowy

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica