Czy powstaną ronda i usprawnią komunikację?

Czy powstaną ronda i usprawnią komunikację?
W lutym 2011 roku odbyło się spotkanie poświęcone poprawie układu komunikacyjnego uzdrowiska, w tym budowie dwóch rond. Jedno miałoby powstać przy skrzyżowaniu Piłsudskiego, Pułaskiego i Zdrojowej, drugie – Kraszewskiego z Osiedlem Czarny Potok. Czy powstaną?

Rondo musi spełniać określone parametry, wynikające z przepisów prawa. - Nie udało się tak zaprojektować inwestycji, aby nie zaingerować w sąsiadujące tereny. – wyjaśnia burmistrz Dariusz Reśko. - Jeśli uda się ten projekt zrealizować, trzeba będzie w niewielkim stopniu zaingerować (kilka metrów) w Park Dukieta, a więc teren objęty ochroną konserwatorską. Obecnie trwają pewne konsultacje w tym kierunku. Jeśli konserwator zabytków pozostanie nieugięty, trzeba będzie z tego pomysłu zrezygnować. W ciągu kilku miesięcy otrzymamy odpowiedź na pytanie, czy projekt może być realizowany". Natomiast rondo przy skrzyżowaniu ulicy Kraszewskiego i Osiedla Czarny Potok powstanie. W planie zagospodarowania przestrzennego jest ono uwzględnione. Projekt ma być realizowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, jednostkę podległą Marszałkowi Województwa Małopolskiego.
    Przypomnijmy. Spotkanie poświęcone poprawie układu komunikacyjnego uzdrowiska odbyło się w lutym 2011 roku w Urzędzie Miejskim Krynica – Zdrój. Jego uczestnicy przedstawili wówczas propozycje poprawy ruchu na terenie miasta poprzez budowę dwóch rond (w ciągu dróg wojewódzkich nr 981 i 971), na skrzyżowaniach ulic: Piłsudskiego - Pułaskiego - Zdrojowej oraz Kraszewskiego - Czarny Potok (okolice Szpitala Powiatowego) - "Przebudowa skrzyżowań ułatwi poruszanie się po uzdrowisku mieszkańcom oraz coraz liczniej przybywającym tutaj turystom". – mówił wtedy członek Zarządu Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys.

Małgorzata Kareńska fot. aut.


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, UMWM

Komentarze

2014-08-02 07:59:20 - problem ip:46.204.92.80
maja problemy przecież mozna zabrać pod rondo powierzchnie przy Perle po co taki szeroki chodnik tak sam odbebrac przy kosciele. kosciołowi jest nie potrzebna
2014-09-02 23:38:10 - aksa ip:46.205.178.215
Chodnik przy Perle jest za szeroki można śmiało w tym kierunku rozbudować skrzyżowanie podobnie w kierunku Nowych łazienek kościołowi nie potrzeba tyle ziemi za która płaca podatnicy. może ją oddać albo droga wywłaszczenia. Proste tylko ruszyć głową
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica