Dyskusje o energii odnawialnej – technice, technologii i innowacjach.

Dyskusje o energii odnawialnej – technice, technologii i innowacjach.
W Krynicy – Zdroju (25 - 27 czerwca) zakończyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Odnawialne źródła energii - technika, technologia, innowacje”. Zakres tematyczny obejmował teoretyczne i praktyczne aspekty nowoczesnych technologii.

Zakres tematyczny I Międzynarodowej Konferencji Naukowej obejmował szeroką gamę teoretycznych i praktycznych aspektów nowoczesnych technologii OZE. Uczestnicy dyskutowali o energii solarnej, geotermalnej i wiatru, biomasie i paliwach biomasowych, pompach ciepła i systemach CHP, ogniwach paliwowych, gospodarce odpadami i ciepłem, modelowaniu, symulacja i optymalizacji systemów OZE, a także polityce i ekonomii odnawialnych źródeł energii oraz jej zaawansowanych technologiach magazynowania.
    O „Celach selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Polsce. Realne?  - „Nie do końca. Doświadczenia krajów zachodnich pokazują, że dla małych miast i wsi jest to możliwe. Dla większych – osiągnięcie tego będzie trudniejsze. Wszystko zależy od mieszkańców, którzy w swoich domach powinni zdecydować o selektywnej zbiórce. Nie powinno być opcji większych opłat za wywóz śmieci bez ich segregacji.”mówił dr. Jan den Boer z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
    Organizatorami konferencji byli Katedra Inżynierii Mechanicznej i Agrofizyki Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Polskie Towarzystwo Agrofizyczne.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica