Muszyna. Zakończenie budowy mostu na Popradzie do końca roku.

Muszyna. Zakończenie budowy mostu na Popradzie do końca roku.
Podczas sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, starosta Jan Golonka poinformował, że w poniedziałek (27 maja) zostanie podpisana umowa z wykonawcą, który do końca roku wybuduje most w Muszynie.

- "To pełnowymiarowy most na Popradzie, a prace będą wykonane bardzo szybko. Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec tego roku. W obecnych czasach dłużej trwa projektowanie i uzgodnienia niż budowa. Przykładem jest między innymi procedura związana z obwodnicą zachodnią. Dzięki pieniądzom z promes – 22 milionom złotych – zostanie wykonanych pięć inwestycji drogowych". – wyjaśnia starosta. 
     Most w Muszynie będzie konstrukcją posadowioną na stalowych prętach, bez podpór w nurcie. Jego wytrzymałość to 40 ton. Jezdnia będzie miała siedem metrów szerokości oraz chodniki dla pieszych. Jan Golonka dodaje, że w przyszłym programowaniu unijnym (2014-2020), na remonty i budowę dróg będzie znacznie mniej pieniędzy. Większość przeznaczona jest na rozwój kapitału ludzkiego.- "Bardzo dobrze więc, że przez ostatnie kilka lat ściągnęliśmy tak wiele środków unijnych, dzięki czemu udało się wyremontować wiele dróg i wybudować kilka mostów – mówił starosta. Jan Golonka wspomniał także o rozmowach dotyczących drogi Brzesko – Nowy Sącz, której wstępna koncepcja już powstała. Projektowana jest budowa mostu w Kurowie, trzeba też wybrać warianty przebiegu dalszej trasy i połączenia jej z obwodnicami Nowego Sącza.
*****
22 miliony złotych – na tyle opiewają promesy, które starosta nowosądecki otrzymał od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Pieniądze są przeznaczone na pięć zadań, w tym budowę dwóch mostów. Wszystkie inwestycje trzeba zakończyć w tym roku. Środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych zostały przyznane na: odbudowę mostu w Muszynie (ul. Kościuszki), odbudowę drogi powiatowej Rytro – Sucha Struga – Głębokie, remont drogi powiatowej Grybów – Krużlowa Niżna, odbudowę mostu w ciągu drogi Piątkowa – Mystków oraz remont drogi powiatowej Korzenna – Krużlowa.
 
Małgorzata Kareńska
fot. Starostwo Powiatu Nowy Sacz.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica