Nowy Sącz.. Nowak: "Węgierska Bis powstanie. Zmieniamy tylko koncepcję"

Nowy Sącz.. Nowak: "Węgierska Bis powstanie. Zmieniamy tylko koncepcję"
Trwają prace nad opracowaniem nowej koncepcji budowy "Obwodnicy wzdłuż Dunajca" tzw. Węgierskiej Bis. Zdaniem prezydenta Ryszarda Nowaka bezsensownym byłoby uparte dążenie do tego projektu sprzed lat.
 
Prezydent skupia się na przygotowaniu i realizacji inwestycji najbardziej efektywnie. Zarówno pod względem rozwiązywania problemów komunikacyjnych, jak i finansowym, dbając o oszczędne i celowe wydawanie środków publicznych. - Po analizie obecnej sytuacji, zmieniamy koncepcję. Bezsensownym byłoby uparte dążenie do tego projektu sprzed lat. – mówi Ryszard Nowak. - Po powstaniu Obwodnicy Zachodniej budowanie po drugiej stronie Dunajca bardzo kosztownej drogi równoległej jest nieuzasadnione. W takim wypadku wystarczy połączyć się przeprawą przez Dunajec na drugą stronę. Dzięki temu rozwiązaniu obniżymy koszty, osiągając zakładany efekt. Mamy czas by opracować najlepsze rozwiązanie. Koncepcje, które były nie są już ani aktualne, ani uzasadnione komunikacyjnie i ekonomicznie
    Urząd Miasta reaguje na zmieniającą się sytuację komunikacyjną miasta oraz ościennych gmin. Trwają prace nad opracowaniem nowej koncepcji układu komunikacyjnego pomiędzy Nowym i Starym Sączem. – Sytuacja jest dynamiczna. Chcemy uwzględnić interes wszystkich zainteresowanych stron, w tym przede wszystkim mieszkańców i przedsiębiorców – zapewnia Ryszard Nowak.
     Nowy Sącz jest przygotowany do realizacji równie ważnej inwestycji dotyczącej przebudowy układu komunikacyjnego u zbiegu ulicy Krakowskiej, Legionów, Bulwar Narwiku oraz budowy nowego mostu heleńskiego. Na realizację tego zadania w przyszłorocznym budżecie zabezpieczono kwotę 26 mln zł.

Oprac. (MK) UM Nowy Sacz. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica