Pięć nowych inwestycji wzbogaci uzdrowisko!

Pięć nowych inwestycji wzbogaci uzdrowisko!
Budowa zakładu przyrodoleczniczego z basenem leczniczym i wodą mineralną w Krynicy - Zdroju, stworzenie nowych miejsc rekreacji dla rodzin z dziećmi w Piwnicznej. To tylko niektóre z nowych atrakcji, które powstaną na Sądecczyźnie.
 
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję dotyczącą dofinansowania dziesięciu projektów, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę małopolskich uzdrowisk. Dzięki temu w Krynicy - Zdroju zrealizowanych zostanie pięć inwestycji. Powstanie zakład przyrodoleczniczy, wyposażony w leczniczy basen z wodą mineralną, a renowacji poddane zostaną: Bulwar Dietla, płyta główna Deptaka i Parku im. Mieczysława Dukieta. Uzdrowisko planuje również przywrócenia zielonego salonu uzdrowiskowego na Polanie Janówka.
    Natomiast w Muszynie zostanie zagospodarowana przestrzeń wokół źródeł wody mineralnej Grunwald, Milusia i Anna. Piwniczna planuje budowę ogólnodostępnych miejsc rekrutacyjnych dla rodzin z dziećmi, a Żegiestów budowę promenady spacerowej wzdłuż potoku.
    W sumie do Krynicy, Muszyny, Piwnicznej i Żegiestowa oraz Rabki z Regionalnego Programu Operacyjnego WM 2014-2020 popłynie ponad 39 mln zł.
*****
Konkurs skierowany był do jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych. Wsparcie mogły otrzymać przedsięwzięcia, które realizowane są na obszarach ze statusem uzdrowiska. Można było uzyskać nawet do 75 proc. kosztów całej inwestycji związanej z rozbudową infrastruktury uzdrowiskowej, turystycznej i rekreacyjnej w miejscowościach uzdrowiskowych.
    W najbliższej przyszłości Zarząd Województwa Małopolskiego oceni jeszcze dziesięć kolejnych wniosków, które pozytywnie zweryfikowano na etapie oceny formalnej i finansowej. Spora szansa na wsparcie planowanych inwestycji otwiera się więc dla uzdrowisk zlokalizowanych w Szczawnicy, Muszynie, Piwnicznej, Żegiestowie, Krynicy i Wysowej.
 
(MK). fot. ilustracyjne aut.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Województwo Małopolskie.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica