Przebudowa ulicy Kraszewskiego w czerwcu.

Przebudowa ulicy Kraszewskiego w czerwcu.
Pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej DW 971 w Krynicy – Zdroju, t. j. ulicy Kraszewskiego objął dwie części. Pierwsza obejmuje odcinek od szpitala do ulicy Św. Włodzimierza (prawa strona), a druga – od św. Włodzimierza do Pasażu Handlowego.

W dniach 7 – 13 czerwca na odcinkach : „Szpital” – ul: Krótka położono pierwszą warstwę asfalbetonu, ul. Krótka – „Pogotowie” i „Pogotowie” – Halna, zakończono kanalizację (podbudowa z kruszywa).
  Natomiast w części drugiej (prawa strona), na trzech odcinkach ul: św. Włodzimierza – ul: Gurgacza, podbudowano z kruszywa i zagęszczono grunt, ul: Gurgacza – Rzeźniana, ul: Rzeźniana – MPGK (od 12 czerwca) zerwano nawierzchnię i przebudowano kanalizację oraz chodniki.
   Plan przebudowy ulicy Kraszewskiego, od 14 do 20 czerwca, w pierwszej części remontu zakładał na trzech odcinkach: „Szpital” – ul: św. Włodzimierza i ulica Krótka - Pogotowie, położenie pierwszej warstwy asfalbetonu oraz „Pogotowie” – ul: Halna, zerwanie nawierzchni, przebudowę kanalizacji i chodników.
Natomiast w części drugiej, plan zakładał położenie pierwszej warstwy asfalbetonu (ul: Gurgacza - Rzeźniana), zerwanie nawierzchni, przebudowanie kanalizacji i chodników oraz (ul: Gurgacza – MPGK, od 12.06), przebudowanie kanalizacji, przygotowanie podłoża.
   Z powodu remontu drogi wprowadzono tymczasową organizację ruchu. W dzień kierowana jest przez osoby do tego uprawnione, a nocną oraz w niedziele i święta poprzez sygnalizację świetlną. Od 15 maja obowiązuje zakaz wjazdu do uzdrowiska pojazdów powyżej 3,5 ton. Dla nich wyznaczono objazd przez Krzyżówkę, Mochnaczki Wyżną i Niżną, Tylicz oraz Powroźnik. Pierwszy etap prac zakończy się pod koniec lipca.

(MK). fot aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica