Trwają prace modernizacyjne w Nowym i Starym Domu Zdrojowym.

Trwają prace modernizacyjne w Nowym i Starym Domu Zdrojowym.
Od ubiegłego roku Uzdrowisko – Krynica Żegiestów S.A. prowadzi duże inwestycje. Obecnie przeprowadza prace remontowe, które obejmują Nowy i Stary Dom Zdrojowy. Modernizacja Pijalni Głównej powinna ruszyć na wiosnę. 

- „W latach 2012 - 14 planujemy wydać ponad 46 mln. złotych. Główne zadania to modernizacje: Pijalni Głównej, systemu ciepłowniczego w obiektach należących do spółki, a także częściowy remont Starego Domu Zdrojowego”. - wyjaśnia Ireneusz Niemiec, prezes Uzdrowiska Krynica – Żegiestów - „W ramach modernizacji systemu ciepłowniczego powstaną lokalne ciepłownie dla dużych obiektów spółki. Obecnie jesteśmy w fazie przygotowywania dokumentacji projektowych. W 2013 roku ruszają przetargi na kotłownie w Nowym Domu Zdrojowym, w Pijalni Głównej, a także przebudowę magistrali ciepłowniczej dla Starych Łazienek Mineralnych i Łazienek Borowinowych. Dodatkowo wykonamy instalację doprowadzenia gazu do Starego Domu Zdrojowego, który w najbliższych kilka latach uzyska tę lokalną kotłownię”.
   Remont Pijalni Głównej powinien się zacząć po weekendzie majowym 2013 roku.  Bryła Pijalni zostanie zachowana taka, do której przyzwyczaili się kuracjusze i kryniczanie.  Zewnątrz zostanie wymienione poszycie - zarówno jeśli chodzi o elementy szklane, jak i aluminiowe. Nieznacznie zostanie zmieniona konstrukcja dachu i okładzina zewnętrzna. Zasadnicze zmiany dotyczą wnętrza Pijalni, która przy zachowaniu dotychczasowej funkcji, stanie się miejscem uzyskiwania dodatkowych dochodów spółki. A więc miejscem m.in. konferencji i szkoleń. Przewidywane zakończenie prac to lipiec lub sierpień 2014.
   Obecnie trwają prace inwestycyjno – remontowe w Starym Domu Zdrojowym, które spowodowały wyłączenie budynku z użycia do końca czerwca przyszłego roku. Ten zabytkowy obiekt jest remontowany od skrzydła południowego, w którego piwnicach znajduje się baza zabiegowa. Ta część zostanie zmodernizowana od piwnic po dach. Powstanie ok. 60 miejsc o wysokim standardzie hotelowym. Od tamtej strony planowana jest budowa windy. Tak jest przygotowany projekt, aby obok funkcji sanatoryjnej, pojawiła się też rehabilitacyjna. Natomiast w Nowym Domu Zdrojowym przeprowadzane są prace, mające ocieplić całą elewację.  Trwa też wymiana jednego z górnych tarasów oraz całego dolnego. Prace odświeżą wizerunek obiektu -  ozdoby Deptaka.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica