Zbyszyce: trwają prace remontowe w DPS.

Zbyszyce: trwają prace remontowe w DPS.
Trwają intensywne prace związane z przebudową i modernizacją Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Planowany termin zakończenia inwestycji wyznaczono na koniec października bieżącego roku.

Dom Pomocy Społecznej w Zbyszycach powstał w 1986 roku. Położony jest nad Jeziorem Rożnowskim, 15 km od Nowego Sącza. Placówka jest przeznaczona dla przewlekle chorych psychicznie i somatycznie oraz dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie. Trzy pawilony usytuowane są na blisko 6 ha podworskiego parku wpisanego w rejestr zabytków kultury narodowej. - Obiekt wymagał gruntownego remontu – wyjaśnia Jan Golonka, starosta nowosądecki - "W miarę możliwości finansowych Powiat Nowosądecki dokonywał bieżących napraw i remontów”. Jednak estetyka pomieszczeń DPS pozostawiała wiele do życzenia. Po remoncie placówka nabierze nowego wyglądu. Zniszczone ściany, sufity i podłogi, zalewane przez deszcz przedostający się przez przeciekający dach, pomieszczenia do rehabilitacji i terapii, zostaną odnowione. W ramach inwestycji zaplanowano kompleksową modernizację pokoi, w których mieszkają pensjonariusze oraz gabinetów rehabilitacyjnych, terapeutycznych i medycznych w dwóch budynkach należących do Domu Pomocy Społecznej (Pawilon A- B oraz Pawilon C.). Jednym z elementów inwestycji jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców poprzez przebudowę m.in. sygnalizacji pożarowej i instalacji oświetlenia ewakuacyjnego. - "Niezależnie od prac inwestycyjnych, DPS zostanie wyposażony w profesjonalny sprzęt do prowadzenia rehabilitacji medycznej, fizjoterapii, kinezyterapii i fizykoterapii, masażu oraz bieżącej opieki medycznej' – mówi Danuta Krok, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Funduszy Europejskich. - Zostaną również zakupione nowe meble do pokoi. Dotychczas zakupiono już sprzęt medyczny i do rehabilitacji o wartości 103 724,07 złotych. Równolegle do prac remontowych prowadzone są szkolenia, którymi objętych jest 91 pracowników DPS. Dzięki nim podniosą oni swoje kompetencje zawodowe i umiejętności w pracy z niepełnosprawnymi.
    Łączna wartość projektu wynosi 3 334 653,63 zł, z czego dofinansowanie ze środków Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy - w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” - wynosi 2 116 845,37 złotych. Wkład Powiatu Nowosądeckiego to 1 217 808,26 złotych.

Małgorzata Kareńska fot. Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Starostwo Powiatu Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica