Agresywni mężczyźni znieważyli policjantów. Usłyszeli zarzuty.

Agresywni mężczyźni znieważyli policjantów. Usłyszeli zarzuty.
Agresywny mężczyzna, który uszkodził policyjny radiowóz, a także znieważył krynickich funkcjonariuszy policji i stosował wobec nich przemoc usłyszał zarzuty. Podobnie, jak równie agresyjni jego koledzy. Mieszkańcy gminy Krynica - Zdrój przyznali się do zarzucanych im czynów.

W nocy z 9/10 stycznia krynicki patrol policji kilkakrotnie napotykał „Forda”. Podróżujący nim mężczyźni starali się sprowokować funkcjonariuszy. – „Około wpół do drugiej w nocy kierujący fordem podjechał do radiowozu. Jego pasażer pokazał w stronę policjantów obraźliwe gesty i wypowiedział obraźliwe słowa. Po tym pojazd gwałtownie przyspieszył. Policjanci udali się za samochodem i zatrzymali go do kontroli drogowej. – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Autem podróżowało trzech młodych mężczyzn – 21 i 24- latek oraz mężczyzna, który wcześniej znieważył policjantów. Nie chciał też podać swoich danych, a ponadto wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. W trakcie zatrzymania dwóch jego kolegów przy użyciu siły próbowało zmusić policjantów do zaniechania czynności prawnej. Kiedy funkcjonariusze umieścili agresywnego mężczyznę w radiowozie, ten kopiąc zaczął niszczyć jego wnętrze, czym spowodował liczne uszkodzenia”.
     W komisariacie Policji zatrzymanych przebadano na trzeźwość. Okazało się, że agresywny 23 - latek miał w organizmie 2,4 promila alkoholu, 24 - latek blisko 1 promil. Natomiast kierujący pojazdem, 21-latek był trzeźwy. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu w Nowym Sączu.
   23 - latek usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy, kierowania pod ich adresem słów uznanych za obraźliwe oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej, a dodatkowo umyślnie uszkodzenia policyjnego radiowozu. Za popełnione czyny grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jego kompani usłyszeli zarzut stosowania przemocy wobec umundurowanych funkcjonariuszy w celu zmuszenia ich do zaniechania czynności służbowej, za co zgodnie z treścią art. 224 § 2 kk grozi do 3 lat pozbawienia wolności.   Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Natomiast funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krynicy - Zdroju dokonali tymczasowego zajęcia mienia na poczet przyszłych kar. Ponadto, najbardziej agresywny, 23-letni mężczyzna zobowiązał się do naprawienia powstałej szkody w mieniu oraz zadośćuczynienia na rzecz policjantów.

Oprac. Małgorzata Kareńska


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica