Bezpieczny weekend. Policjanci zatrzymali pijanych kierowców.

Bezpieczny  weekend. Policjanci zatrzymali pijanych kierowców.
W związku ze świętem Trzech Króli, wydłużonym weekendem i wzmożonymi powrotami świąteczno - noworocznymi, od 3 do 6 stycznia na drogach Sądecczyzny pojawiła się większa ilość policyjnych patroli, które realizowały działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”. Funkcjonariusze zatrzymali pijanych kierowców.
Od 3 do 6 stycznia zadaniem policjantów było przede wszystkim upłynnienie ruchu pojazdów na głównych trasach komunikacyjnych i wylotowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym między innymi poprzez eliminowanie z ruchu kierujących, którzy łamią przepisy ruchu drogowego oraz nietrzeźwych. - "W tym okresie patrole policji zatrzymały siedmiu nietrzeźwych kierowców, z których dwóch było sprawcami kolizji drogowych" – informuje Aneta Zworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
    4 stycznia około godziny 19. w Bukowcu mężczyzna kierujący Volkswagen, podczas wykonywania manewru skrętu zderzył się z oplem. Kierowca miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. Dzień później (5 stycznia), około godziny 16:00 w Piorunce nietrzeźwy kierowca, w którego organizmie wykryto blisko 1,3 promila alkoholu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym z oplem.

Małgorzata Kareńska fot. przykładowe


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica