Nowy Sącz. Policja zabezpieczyła narkotyki o wartości 350 tyś. zł.

Nowy Sącz.  Policja zabezpieczyła narkotyki o wartości 350 tyś. zł.
Policjanci sądeckiej KMP zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Chełmca, którzy posiadali przy sobie znaczne ilości środków psychoaktywnych o wartości ok. 350 tyś. zł.

Około 3 kilogramów środków psychoaktywnych tzw. „dopalaczy” oraz substancja psychotropowa „mefedron” o wadze 9,12 grama nie trafi do obiegu. Zabezpieczono ponad 10 tys. działek dealerskich. Do zatrzymania dwóch dealerów w wieku 25 i 26 lat doszło 10 grudnia (czwartek) około godz. 10. 35 na ul. Axentowicza w Nowym Sączu. - Mężczyźni poruszali się Oplem. W czasie kontroli pojazdu policjanci ujawnili w nim paczkę kartonową, w której znajdowały się woreczki z substancjami psychotropowymi. – informuje sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – „Ponadto w trakcie przeszukania odzieży 25 - latka funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z zawartością marihuany o wadze 0,86 grama.
     W czasie kontroli drogowej, policjanci zwrócili uwagę na podejrzanie zachowującego się kierowcy Opla, dlatego poddali go badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Badanie wykazało, że kierował samochodem pod wpływem metaamfetaminy i marihuany. 25. latek nie posiadał również prawa jazdy.
     Ponadto podczas przeszukiwania mieszkań zatrzymanych, u 25. latka funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego kryształu o wadze 9,12 grama. (około 30 działek dealerskich). Badanie przy pomocy testerów narkotykowych wykazało, iż jest to najprawdopodobniej mefedron. Za przestępstwa mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.

(MK) fot. KM Policji Nowy Sącz.

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sacz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica