Oszukał kuriera. Ukradł paczki z 7 telewizorami.

Oszukał kuriera. Ukradł paczki z 7 telewizorami.
28. latek z Będzina, który oszukał kuriera i wziął od niego paczki z 7 telewizorami został zatrzymany i rozliczony z działalności przestępczej. Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 grudnia około południa w Krynicy -  Zdroju.

Pomimo apeli Policji wciąż dochodzi do różnych oszustw. Przestępcy wykorzystują zaufanie i przysłowiowe „dobre serce” poszkodowanego. Działają często pod presją czasu. W tym przypadku oszust wykorzystał okres przedświąteczny, kiedy wszyscy jesteśmy zabiegani. Podał się za brata osoby uprawnionej do odbioru paczek – „Wcześniej bardzo dobrze przygotował się do przestępstwa. Śledził samochód firmy kurierskiej i zbierał informacje, które później wykorzystał do oszustwa. - informuje sierż. st. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – „24 grudnia pracownik firmy kurierskiej w Komisariacie Policji w Krynicy Zdroju po tym jak zorientował się, że został oszukany, złożył zawiadomienie o przestępstwie.
    Kryniccy policjanci ustalili sprawcę oszustwa, którym okazał się 28. letni mieszkaniec Będzina. (woj. Śląskie). Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. - Podczas przeszukania pomieszczenia wynajmowanego przez zatrzymanego w Tyliczu, oraz pojazdów, którymi się przemieszczał policjanci odnaleźli artykuły spożywcze, a także pozostałe rzeczy. Ich pochodzenia zatrzymany nie potrafił wyjaśnić. Jak się okazało, 22 grudnia mężczyzna oszukał również innego kuriera, odbierając paczkę z butami wartości około 260 zł. – dodaje sierż. st. Justyna Basiaga
  Funkcjonariusze ustalili, że telewizory mężczyzna wywiózł do Będzina (woj. Śląskie). Przy współpracy z policjantami z tego terenu wszystkie odnaleziono. 25 grudnia 28 latek usłyszał dwa zarzuty oszustwa (art. 286 kk). Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
   
Małgorzata Kareńska 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe KM Policji Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica